Ministerstwo Rozwoju ostrzega przed oszustami oferującymi fałszywe vouchery urlopowe

1088

Naciągacze i oszuści nie próżnują.  W rozmowie telefonicznej proponują mieszkańcom Mazowsza „specjalne vouchery urlopowe”. Grupa docelowa to osoby w wieku 40 – 80 lat.  Do Ministerstwa Rozwoju płyną sygnały  od zainteresowanych ofertą z pytaniami o szczegóły. To oszustwo, alarmuje resort.

Rzekome oferty dotyczą tygodniowego pobytu w kurorcie, ale warunkiem skorzystania z vouchera jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4  dni.  Oszuści podają, ze trzy dni są za darmo w ramach bonu, a za kolejne trzeba już zapłacić przelewem.

Ministerstwo Rozwoju przypomina, że ustawa dotycząca Polskiego Bonu Turystycznego jeszcze nie obowiązuje. Po wczorajszych głosowaniach (16 lipca) w Sejmie, czeka obecnie na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

„Pamiętaj, że wiarygodne i prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego znajdziesz na oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami” – podano w komunikacie resortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here