Otwarcia Centrum Innowacji i Obsługi LKQ Europe w Katowicach

839

W najbliższy poniedziałek, 6 września 2021 roku swoją działalność zainauguruje w Katowicach Centrum Innowacji i Obsługi LKQ Europe, wiodącego dystrybutora motoryzacyjnych części zamiennych na świecie. W trakcie spotkania przedstawiciele LKQ Europe przedstawią strategiczne podejście firmy w naszym regionie Europy i opowiedzą o roli nowego Centrum Innowacji i Obsługi.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa powie o dynamicznej transformacji miasta z regionu przemysłowego w nowoczesny obszar metropolitalny, a także o przedsiębiorstwie LKQ Europe jako nowym inwestorze w regionie. W spotkaniu uczestniczyć będą także:  Arnd Franz – dyrektor generalny LKQ Europe i Yanik Cantieni – dyrektor finansowy LKQ Europe. Uroczystość będzie miała miejsce w KTW wieża I, aleja Roździeńskiego 1a, 5 piętro o godzinie 12:00.

Informacje o LKQ Europe

LKQ Europe GmbH z siedzibą w Zug (Szwajcaria) to spółka zależna LKQ Corporation. Jest wiodącym dystrybutorem na rynku części zamiennych do samochodów osobowych, samochodów dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Firma zatrudnia obecnie 26 tys. osób. Jej sieć liczy 1000 oddziałów, a w 2020 r. odnotowała przychód w wysokości około 5,5 mld USD. Organizacja zaopatruje 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 europejskich krajach. Grupę reprezentują firmy Euro Car Parts, Fource, RHIAG Group, Elit, Auto Kelly, STAHLGRUBER Group, jak również specjalistyczna firma recyklingowa Atracco. LKQ jest również udziałowcem mniejszościowym w spółce Mekonomen. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here