Światowy kongres „Kobiet w technologiach” 27 – 28 listopada

1880

Warszawa jest  gospodarzem światowego kongresu „Kobiet w technologiach – Perspektywy Women in Tech Summit”. To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH. W dwudniowym kongresie (27 – 28 listopada) w hali EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego, udział zapowiedziało ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji.

Goście kongresu przyjadą m.in. z Doliny Krzemowej, Europy Środkowo-Wschodniej, Ukrainy, Białorusi, ale też z Azji Centralnej. Nie zabraknie także wielkich kobiet ze świata technologii, które wystąpią w roli keynote speakerek. Gościem specjalnym kongresu będzie Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce, zorganizowana specjalnie dla wsparcia idei Kongresu.

Podczas Women in Tech Summit będzie można posłuchać i zobaczyć ponad 100 znakomitych reprezentantek najbardziej znanych firm technologicznych, takich jak, między innymi, Sarah Clatterbuck, szefowa inżynierów YouTube z Mountain View (Dolina Krzemowa), Sasha Mobley, inżynierka z Facebooka w Palo Alto, autorka książki o kobietach w technologiach „Strong Woman Trap”, Viktoria Repa z Ukrainy, CEO BetterMe, startupu, który podbija amerykański rynek aplikacji Health&Fitness i wiele innych. Będzie to także okazja, żeby spotkać się z młodymi kobietami z wielu krajów, działającymi w branży technologicznej lub studiującymi kierunki z nią związane.

W programie znalazły się również warsztaty, sesje mentoringowe, spotkania z firmami wysokich technologii. Wszystkie są sprofilowane dla kobiet w STEM i obejmują zarówno „twarde” umiejętności, jak i życiowe porady, np. jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim.

– To będzie miejsce, gdzie studentki, profesjonalistki, badaczki, ale też przedstawicielki najwyższego kierownictwa globalnych firm z branży High-Tech będą dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować – mówi dr Bianka Siwińska, inicjatorka Kongresu, szefowa Fundacji „Perspektywy”.

Wstęp ma kongres wymaga akredytacji: a.wdowinska@perspektywy.pl

Więcej szczegółów na  stronie www.womenintechsummit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here