Pierwsze Italian-Polish Aerospace Forum w Warszawie 4 grudnia

765

Włoskie i polskie firmy z sektora lotniczego i kosmicznego będą rozmawiać 4 grudnia w Warszawie na temat współpracy podczas pierwszego Italian-Polish Aerospace Forum. Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Włoch w Polsce, przy wsparciu ITA/ICE – Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich oraz Włoskiej Izby Handlowo – Przemysłowej w Polsce. Forum będzie okazją dla polskich firm sektora lotniczego i kosmicznego do nawiązania pierwszych kontaktów z ich włoskimi odpowiednikami w branży oraz wymiany doświadczeń

Italian-Polish Aerospace Forum odbędzie się w Hotelu Bellotto w Warszawie. Organizatorzy stworzyli formułę Speed Business Mixer, polegającą na spotkaniach przy okrągłym stole umożliwiających nawiązanie w krótkim czasie wielu kontaktów biznesowych. W Speed Business Mixer wezmą udział przedstawiciele około 80 wybranych firm z branży lotniczej i kosmicznej. Uczestnicy będą mogli także budować sieć kontaktów w specjalnej Strefie B2B – miejscu zaprojektowanym na indywidualne spotkania 1-2-1 dla firm, które spotkały się podczas Speed Business Mixer.

Głównym celem Włoch i Polski jest współpraca firm działających w sektorze lotniczym i kosmicznym w obu krajach oraz wypracowanie wspólnej strategii na poziomie europejskim w celu wzmocnienia ich pozycji negocjacyjnej w przededniu ważnych decyzji dotyczących przyszłości przemysłu kosmicznego – powiedział J.E. Aldo Amat Ambasador Republiki Włoskiej w Polsce.

W wydarzeniu weźmie udział szereg kluczowych dla branży lotniczej i kosmicznej podmiotów np. koncern Leonardo, który jest partnerem strategicznym Forum i zarazem właścicielem zakładów PZL Świdnik. Wśród uczestników znajdzie się też między innymi dziesięć włoskich firm i trzy klastry z regionów Piemont, Kampania i Apulia. Ze strony instytucjonalnej obecni będą przedstawiciele rządów zarówno Polski jak i Włoch, agencji kosmicznych obu państw, a także Agencji Rozwoju Przemysłu. W Forum weźmie udział również przedstawiciel włoskiego zrzeszenia AIAD – Italian Industries Federation for Aerospace. Polski przemysł reprezentowany będzie m.in. przez narodowego lidera sektora lotniczego i zbrojeniowego – Polską Grupę Zbrojeniową, a także największą krajową prywatną firmę branży elektroniki dla wojska i systemów bezzałogowych, czyli Grupę WB. Także instytuty naukowo-badawcze i uczelnie wyższe będą obecne na Forum. Instytut Lotnictwa, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Politechnika Warszawska czy Wojskowa Akademia Techniczna, to tylko niektóre z podmiotów, których przedstawiciele będą gościć na wydarzeniu. Zaproszenie na Forum otrzymali również reprezentanci regionalnych klastrów sektora lotniczego, które zaliczają się do kluczowych podmiotów organizujących funkcjonowanie tej branży w Polsce.

– We Włoszech około 800 przedsiębiorstw prowadzi działalność w sektorze lotniczym i kosmonautycznym, w którym zatrudnionych jest ponad 60000 osób. Szacowany obrót tego sektora wynosi około 15 mld euro, z czego 8 mld euro generowane jest na rynkach międzynarodowych. Liczę, że Forum będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania owocnej współpracy pomiędzy Polską i Włochami – mówi Antonino Mafodda, Dyrektor ITA/ICE – Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich w Polsce.

W związku z tym, że sektor kosmiczny daje bezprecedensowe możliwości biznesowe, kluczowe znaczenie ma omówienie podczas Forum zarówno kwestii instytucjonalnych, jak i współpracy przedsiębiorstw z Polski i Włoch, które mogą prowadzić do obustronnie korzystnego, długotrwałego partnerstwa. Dzięki przełomowym postępom w technologii kosmicznej w ostatnich latach pojawiły się nowe możliwości biznesowe w przemyśle kosmicznym. Obecny, ogromny i stale rosnący popyt na usługi kosmiczne pozwala firmom z mniejszych krajów wejść na rynek i zbudować udany biznes. Zarówno Polska, jak i Włochy mogą skorzystać na tym wzroście, tworząc więzi przemysłowe pomiędzy rozwijającymi się polskimi firmami kosmicznymi a ich włoskimi odpowiednikami.

– Podstawowym celem Forum jest stworzenie platformy dla przedsiębiorstw z Polski i Włoch działających w powiązanych ze sobą branżach lotniczej i kosmicznej do wzajemnego poznania się i zawarcia kontaktów, które w przyszłości zaowocują rozwojem współpracy biznesowej z korzyścią dla obu krajów. Ponadto, chcemy także pokazać, że dzięki współpracy na poziomie narodowym i europejskim możliwym jest stworzenie również w Polsce firm, które mogą dołączyć do grona liczących się globalnie podmiotów sektora lotniczo-kosmicznego – podsumował Marco Lupo, prezes Leonardo Poland sp. z o.o.

Italian-Polish Aerospace Forum obejmuje konferencję z udziałem międzynarodowych ekspertów, Speed Business Mixer, sesje networkingowe dla firm uczestniczących w Forum oraz uroczystą kolację.

Szczegółowy program i rejestracja: https://forumaerospace.com/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here