Pierwszy na świecie robotyczny system do przeszczepu włosów

2116

Unikatowy system do transplantacji włosów ARTAS Ix  pokazany został  po raz pierwszy w Polsce podczas XX Międzynarodowego Kongresu Dermatologii i Medycyny Anti-Aging w Warszawue. Najnowocześniejszą w świecie technologię opracowali wiodący lekarze i naukowcy, którzy zajmują się przeszczepami włosów z wyjątkową skutecznością. Urządzenie eliminuje każdy błąd człowieka, przy wykonywaniu tego typu zabiegów.

  Główny twórca ARTAS Ix jest wynalazcą systemu robotycznego stosowanego w medycynie – Da Vinci. ARTAS wykorzystuje najnowocześniejszą technologię robotyczną do wspomagania lekarzy w trudnych, powtarzalnych i precyzyjnych ruchach, która redukuje ryzyko błędu ludzkiego. Jest to sprawdzone klinicznie, zaaprobowane przez FDA trwałe rozwiązanie, które zapewnia naturalny rezultat przeszczepu bez szwów, znaków, liniowych bliznowaceń i zapobiega uszkodzeniu włosów już istniejących. Gwarantuje także wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji. A sam przebieg pracy systemu podczas zabiegu jest spektakularny.Pacjenci mogą spodziewać się klinicznie potwierdzonych wyników bez skutków ubocznych i długiego czasu powrotu do zdrowia.

Robotic harvesting jest unikatową i zastrzeżoną metodą poboru mieszków włosowych, dostępną tylko w systemie ARTAS. Algorytmy sztucznej inteligencji są używane do identyfikacji i wyboru najlepszych mieszków włosowych do zbioru, przy jednoczesnym zachowaniu estetycznego wyglądu obszaru dawcy. Wszystko odbywa się pod kontrolą lekarza. Tradycyjne procedury przeszczepiania włosów nie mogą oferować tak wysoce zaawansowanych postępów technologicznych.

System robota ARTAS wykorzystuje zaawansowane obrazowanie cyfrowe, aby zapewnić dokładne odwzorowanie i obliczenia najważniejszych cech mieszków włosowych, aby określić najlepsze włosy do zbioru.

Podczas procedury ARTAS iX lekarz korzysta z systemu poboru ARTAS iX, który precyzyjnie i delikatnie rozdziela przeszczepy tysiące razy w ciągu jednej sesji. Stereoskopowy system wizyjny ARTAS iX High-Definition identyfikuje najlepsze przeszczepy do pobrania. Ponieważ operacja jest wykonywana robotycznie, oferuje wysokiej jakości wizualizację i precyzyjne cięcie od pierwszego do ostatniego przeszczepu.

System Artas iX nie tylko dokonuje „zbiorów” mieszków włosowych. Jest rewolucyjny ponieważ tworzy miejsca implantacji zebranych mieszków włosowych i jednocześnie unikając i chroniąc zdrowe, trwałe włosy  implantuje je. Właściwe umieszczenie  mieszków włosowych jest natomiast niezbędne przy dążeniu do uzyskania naturalnego wyglądu i uzyskania trwałego, pożądanego efektu. Precyzyjne, dokładne pobieranie i implantacja sprawiają, że ​​procedura jest praktycznie niewykrywalna.

To fascynujące urządzenie. Każdy kto zobaczy jego pracę jest pod wielkim wrażeniem tego cudu myśli technicznej. Pacjenci, którzy do tej pory nie chcieli poddać się przeszczepowi z powodu lęku przed inwazyjnością tradycyjnych metod, nareszcie mają alternatywę. Lekarze natomiast marzą o takim „asystencie”.

Więcej informacji : https://infinita.co/

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here