Pierwszy tydzień działania programu „Mój Prąd”

1423

Rządowy program dopłat w wysokości 5 tys. zł do mikroinstlacji fotowoltaicznych o mocy od 2kW do 10kW budzi duże zainteresowanie potencjalnych inwestorów.  Do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w pierwszym tygodniu funkcjonowania programu „Mój Prąd” wpłynęło prawie 170 wniosków.

Dzięki innowacyjnej procedurze i zastosowanych uproszczeniach po niespełna tygodniu od wpływu wniosków, zrealizowano już pierwsze płatności na rzecz osób fizycznych, beneficjentów programu w łącznej kwocie 80 tyś zł. Pozytywnie ocenionych wniosków i zaakceptowanych przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego jest już 78 projektów opiewających w sumie na kwotę 390 tys. zł. Łączna zainstalowana moc wspartych mikroinstalacji to 458,95 kW.

Każdy kolejny dzień to coraz większe zainteresowanie, dzięki zgłaszanym uwagom eksperci NFOŚiGW mogą na bieżąco dostosowywać program do potrzeb wnioskodawców. Między innymi wprowadzono możliwość wspierania wszystkich instalacji zakończonych po dniu 23 lipca 2019 r., a nie jak dotychczas – zakończonych dopiero po ogłoszeniu konkursu.

Szczegóły nowego programu „Mój Prąd” dostępne są na stronie: http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here