Platforma monitorowania elektrowni słonecznej

775

Hoymiles uruchamia S-Miles Cloud platformę monitorowania elektrowni słonecznej w czasie rzeczywistym, obsługiwaną przez aplikację mobilną i przeglądarkę. Nowa, ulepszona wersja platformy wpisuje się w realizowaną przez Hoymiles misję dostarczania „inteligentniejszej” energii elektrycznej, zwiększania mocy przetwarzania danych w chmurze i wydłużania czasu odpowiedzi danych z bram sieciowych stanowiących część architektury przetwarzania brzegowego (edge computing). Szeroki zakres funkcjonalności inteligentnego monitorowania, operacyjnych i konserwacyjnych przyniesie więcej korzyści klientom- zapewnia Zhao Yi, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor Ośrodka Badań i Rozwoju Hoymiles.

Spółka Hoymiles Power Electronics Inc. („Hoymiles”), czołowy producent mikroinwerterów, zaprezentowała najnowszą platformę S-Miles Cloud przeznaczoną do wizualnego monitorowania w czasie rzeczywistym urządzeń przetwarzających energię promieniowania słonecznego. Z platformą S-Miles Cloud można połączyć kluczowe urządzenia działające w terenie. Dzięki zastosowaniu bazujących na internecie rzeczy (IoT) urządzeń gromadzących dane, platforma pozwala monitorować wydajność instalacji, uzyskiwać aktualne informacje dotyczące stanu poszczególnych modułów i zgłaszać wszelkie usterki.

Obsługiwana przez aplikację mobilną i przeglądarkę platforma S-Miles Cloud stanowi łatwy w użyciu portal stworzony na potrzeby skutecznego monitorowania i konserwacji elektrowni słonecznych. nieskomplikowany proces instalacji pozwala na szybkie i proste zintegrowanie platformy z istniejącą instalacją. W zaktualizowanej wersji platformy zastosowano przejrzysty i prosty interfejs tablicy wskaźników. Opracowano go z myślą o użytkownikach końcowych w celu zapewnienia większej czytelności danych wizualnych i dodatkowych opcji bardziej szczegółowej analizy. Nowa wersja platformy obejmuje również funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym postępów w instalacji aktualizacji sprzętowych za pomocą paska postępu oraz szczegółowych komunikatów dotyczących zaistniałych błędów.

modułyDostarczenie użytkownikowi końcowemu danych w bardziej przejrzystej formie było możliwe dzięki zastosowaniu zoptymalizowanej struktury technicznej służącej gromadzeniu, analizie i dystrybucji danych. Nowa wersja platformy S-Miles Cloud umożliwia zsynchronizowaną analizę danych, a dzięki oparciu aplikacji na chmurze obliczeniowej przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu równoległej architektury obliczeniowej, która zapewnia optymalną pracę wszystkich procesorów w obrębie klastra i współpracuje z otwartym interfejsem programowania aplikacji, co z kolei umożliwia komunikację pomiędzy różnymi platformami, wymianę danych i zdalną obsługę za pomocą gniazda TCP. Platforma jest również kompatybilna z najnowszymi i najbardziej zaawansowanym urządzeniami w ofercie Hoymiles, takimi jak moduły DTU-Pro, DTU-Lite czy najnowsze mikroinwertery w wersji Sub-1G.

Dzięki standaryzacji danych w obrębie całej elektrowni operatorzy mogą na ich podstawie podejmować trafniejsze decyzje dotyczące działań realizowanych na miejscu, co pozwala na optymalizację poziomu produkcji energii. Nowa platforma S-Miles Cloud nie tylko dostarcza dokładne i terminowe raporty na temat stanu instalacji, ale także uwzględnia nowe wskaźniki energii wejściowej i wyjściowej instalacji solarnej, zapewniając dokładniejszy ogląd stanu wytwarzania energii.

Źródło informacji: PR Newswire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here