Podsumowanie plebiscytu o tytuł „Złotego Inżyniera”

711

Twórcy techniki o tytuł „Złotego Inżyniera” w plebiscycie redakcji Przeglądu Technicznego i Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, ubiegają się już od 28 lat. Sylwetki i dokonania kandydatów są popularyzowane medialnie przez cały rok. Ten zaszczytny tytuł otrzymują  laureaci wyłonieni przez czytelników.  W środowisku inżynierskim wyróżnieni  twórcy techniki zyskują  szczególne uznanie i szacunek. Wśród nominowanych do  prestiżowego tytułu są również kobiety  o znaczącym dorobku naukowym i zawodowym.  

Inicjatywy takie jak plebiscyt o tytuł „Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego” są znakomitą okazją do promocji i docenienie osiągnięć oraz kreatywności polskich inżynierów. Zaszczytne tytuły Diamentowy, Złoty, Wyróżniony, a także Młody Inżynier, są przyznawane w kategoriach: Menedżer, Nauka, Innowacje, High-tech, Zarządzanie, Jakość, Ekologia, Infrastruktura. Kategorią, która wywołuje zawsze największe zaskoczenie jest tytuł Honorowy Złoty Inżynier, przyznawany osobom, które mając wykształcenie techniczne, sukcesy odniosły w innych dziedzinach.

Tegoroczna uroczystość z względu na dramat za naszą wschodnią granicą będzie miała skromniejszy charakter, ale Gala podsumowująca plebiscyt odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie, w środę, 30 marca br., w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5, o godz. 12.00.

– Uznaliśmy, że naszym laureatom, którzy na swe laury pracowali całe zawodowe życie powinniśmy wyrazić uznanie i podziękowanie, choć w nieco skromniejszej atmosferze, która od lat panuje w czasie tej wyjątkowej uroczystości w historycznym, 116-letnim Domu Technika w Warszawie  – informuje Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.  – Jak co roku statuetki i dyplomy odbiorą młodzi inżynierowie, którzy już zdążyli osiągnąć sukcesy i zapowiadają dalsze. Wśród tegorocznych laureatów są również inżynierowie z ogromnym dorobkiem twórczości inżynierskiej, wdrażający swoje rozwiązania do praktyki gospodarczej. Żyjemy w czasach IV rewolucji przemysłowej, dobie powszechnej cyfryzacji z „oddechem” sztucznej inteligencji za plecami, dlatego wśród tegorocznych laureatów wielu ma swój wkład w rozwój infotechnologii. Jedni są ich twórcami, inni wprowadzającymi je do życia zawodowego i stowarzyszeniowego. Tradycyjnie są też wśród naszych laureatów osoby specjalizujące się, w tak popularnych na przełomie XX i XXI wieku, systemach zarządzania przez jakość i to zarówno w wytwarzaniu i usługach, jak i w administracji.

Tradycyjnie lista laureatów z ich krótkimi wypowiedziami zamieszczona została w Przeglądzie Technicznym, który bezpośrednio po wręczeniu statuetek  otrzymają wszyscy uczestnicy tej uroczystości.  (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here