Pół wieku wzruszeń z Love Story

1366

Co można powiedzieć o dwudziestopięcioletniej dziewczynie, która umarła? Że była śliczna. I piekielnie inteligentna. Że kochała Mozarta i Bacha. I Beatlesów. I mnie. To pierwsze zdania książki Love Story,czyli najsłynniejszej powieść miłosnej. Autor opisuje miłości, która połączyła losy dwójki zupełnie odmiennych ludzi.

            Po lekturę sięgnęłam rok temu, polecił mi ją wykładowa, który powiedział, że wstyd jej nie znać ponieważ to najsłynniejsza powieść miłosna. Wcześniej czytałam już książki tego autora więc wiedziałam, że bardzo dobrze pisze, a jego lektury są ciekawe. Po przeczytaniu Love Story od razu poszłam do biblioteki po kolejną część.

Erich Segal to znakomity amerykański pisarz, jest to przede wszystkim jeden z moich ulubionych pisarzy. Segal to autor powieści Love Story wydanej w 1970 roku, która siedem lat później doczekała się również swojej kontynuacji w książce tego samego autora zatytułowanej Opowieść Olivera. Ten pisarz jest również autorem wielu innych znanych powieści takich jak Absolwenci, Mężczyzna, kobieta i dziecko oraz Doktorzy.

            Książka Love Story została wydana w walentynki dokładnie 14 lutego 1970 roku. To krótka wzruszająca książeczka w której nie brakuje również dowcipu. Fabuła książki jest naprawdę prosta a sama książka wywarła na mnie ogromne wrażenie dlatego uważam, że każdy powinien ją przeczytać.

            Powieść ma dwóch głównych bohaterów on i ona to znaczy: Oliver Barrett IV i Jenny Cavillieri. Oliver jest studentem prawa na Harvardzie, ma bogatych rodziców, którzy pragną aby znalazł sobie dziewczynę o tym samym statusie społecznym. Natomiast Jenny jest studentką z Radcliffe College, pochodzi z ubogiej robotniczej rodziny, dziewczyna kocha muzykę natomiast chłopak interesuje się sportem.

            Z tego co zauważamy do tej pory bohaterów dzieli wszystko, łączy miłość. Barett IV poznał Jennifer Cavilleri, zupełnie przypadkowo, spotyka ją w bibliotece. Bohater nie wiedział jeszcze wtedy jeszcze jak potoczą się ich losy.

Niestety ich szczęście zakończy się zbyt szybko… a w wielu miejscach możemy zadać sobie pytanie; Dlaczego? Ja polecam tę książkę każdemu i zapewniam, że każdemu zakręci się łezka w oku.

Autorka: Sylwia Rogala, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here