Połączenia Superregio uzupełnieniem oferty przewozowej na kolei

1784

Superregio – taką nazwę będą nosiły nowe połączenia komercyjne Przewozów Regionalnych, które w czerwcu pojawią się na polskich torach – poinformowała spółka.  Nowe połączenia Superregio będą uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Najmłodsza kategoria pociągów w Polsce pojawi się początkowo na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce – Włoszczowa – Częstochowa Stradom – Opole – Brzeg – Wrocław, Kraków – Zator i Katowice – Zator, gdzie znajduje się Energylandia – największy rodzinny park rozrywki w Polsce.

„Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej, wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą Superregio. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach” – powiedziała cytowana w komunikacie Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych, właściciela marki Polregio.

„Wyznacznikiem Superregio będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów” – dodała.  Podczas tegorocznego długiego weekendu majówkowego Przewozy Regionalne po raz pierwszy od wielu lat uruchomiły pociągi, które połączyły Łódź i Warszawę z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią przez Iławę i Malbork.
Przewozy Regionalne to największy polski przewoźnik kolejowy. Spółka zakończyła niedawno sukcesem trwającą przez ostatnie trzy lata restrukturyzację.

Plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych został zaakceptowany w roku 2015. W tym samym roku Agencja Rozwoju Przemysłu i Przewozy Regionalne podpisały umowę dokapitalizowania, na mocy której ARP objęła większościowy pakiet udziałów (50 plus 1), pokrywając je gotówką w kwocie 770,3 mln zł. Tym samym, ARP stała się większościowym udziałowcem Przewozów Regionalnych.

Decyzję o udzieleniu Przewozom Regionalnym pomocy publicznej w formie dokapitalizowania poprzedziło przygotowanie przez spółkę planu restrukturyzacji na lata 2015-2018. Został on pozytywnie zaopiniowany przez właścicieli, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Agencję Rozwoju Przemysłu i ówczesne Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Przewozy Regionalne w ubiegłym roku przewiozły 81,2 mln pasażerów. To o ponad 1,3 mln więcej niż w roku 2017. Udział w rynku Przewozów Regionalnych w ubiegłym roku wyniósł 26,2 proc. według liczby pasażerów. Drugie były Koleje Mazowieckie z dziełem w wysokości 19,2 proc., a na trzeci miejscu znalazły się PKP Intercity z 14,9-proc. udziałem w rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here