Polka wśród najciekawszych architektów i designerów przed czterdziestką w Europie

848

European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies ogłosiło po raz kolejny listę „Europe 40 Under 40”. W tym roku doceniono polską architektkę: Ewelinę Jaskulską z pracowni Artectonica. Wcześniej na liście znaleźli się: Robert Konieczny, Tomasz Konior, Barbara i Oskar Grąbczewscy z OVO Grąbczewscy Architekci, Marek Kościuch i Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects czy Wojciech Subalski z HS99. Polscy architekci są z czołówce najlepszych europejskich designerów.

European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies ogłosiło listę najbardziej obiecujących talentów projektowych w Europie w 2018 roku. Na liście znaleźli się architekci i designerzy pochodzący z Belgii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowenii, Hiszpanii i Turcji.

– To jedni z najjaśniejszych i najbardziej postępowych architektów i projektantów, którzy zostali wybrani w tym programie na przestrzeni lat. Ich praca jest innowacyjna, pełna wyobraźni i nowego ducha, który charakteryzuje dziś europejski design – stwierdził Christian Narkiewicz-Laine, dyrektor, Museum of Architecture and Design The Chicago Athenaeum.

Lista „Europe 40 Under 40” został zainicjowana przez The European Center jako coroczny program mający na celu zwrócenie uwagi na młode pokolenie architektów i projektantów, które będzie kształtować przyszłość architektury i wzornictwa.

Jury konkursu „Europe 40 Under 40” doceniło polską architekt Ewelinę Jaskulską z pracowni Artectonica za projekt „Dom dla Dominika”. Projekt ten został już wyróżniony w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Institut für Universal Design Munich i DDI Kyoto z okazji 100-lecia Bauhausu.

Zadanie konkursowe dotyczyło projektowania uniwersalnego, dostępnego i funkcjonalnego dla każdego. Wspólny projekt Eweliny Jaskulskiej i Moniki Nalewajk w ciekawy sposób podszedł do zagadnienia architektury, która nie ogranicza zarówno człowieka, jak i miejsca w którym ta architektura powstaje.

Autor: PropertyDesign.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here