Stowarzyszenie Polskich Mediów na targach w Bari

1204

Na Międzynarodowych Targach Fiera del Levante w Bari, które trwały od 3 do 11 października br. Polska zaprezentowała się raz pierwszy. Targi w Bari stanowią jedną z najważniejszych imprez wystawienniczych na terenie Włoch. Polska Izba Biznesowa we Włoszech wspólnie z Polsko-Włoską Izbą Gospodarczą i Warszawską Izbą Gospodarczą zorganizowała Polish Desk z udziałem  Stowarzyszenia Polskich Mediów.

W ramach targów Region Apulii co roku organizuje tzw. Country Desk, gdzie przedsiębiorcy mogą zasięgnąć informacji na temat możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych. W tym roku po raz pierwszy aktywnie uczestniczyła w nich Polska.

Polish Desk zorganizowała Polska Izba Biznesowa we Włoszech wspólnie z Polsko-Włoską Izbą Gospodarczą i Warszawską Izbą Gospodarczą, w odpowiedzi na zaproszenie Cosimo Borraccino, Assessore allo Sviluppo Economico Regione Puglia. To dzięki osobistemu zaangażowaniu, znajomości włoskich realiów Ewy Trzcińskiej prezesa Polsko-Włoskiej Izby Gospodarczej przedsiębiorcy mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli izb gospodarczych, a także przeprowadzać indywidualne rozmowy z ekspertami.

Prezentacja Polski jako atrakcyjnego partnera w biznesie i innych sektorach odbyła się z aktywnym udziałem przedstawiciela Ambasady RP w Rzymie, przedstawicieli firm polskich, aktywnych na rynku włoskim i firm włoskich od lat działających w Polsce.

6 października miało miejsce International Forum Business Focus Polonia, którego moderatorem był Marek Traczyk, prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów. Wśród panelistów znaleźli się Marco Lupo, prezes PZL Świdnik, Leonardo Company (TBC), Barbara Minczewa, POT Rzym, Łukasz Malczyk, prezes Związku Polskich Przedsiębiorców, Kamila Niekraszewicz, Comarch Italia oraz Stefano Boni, Breton SpA.

Moderowana przez Marka Traczyka dyskusja, pokazała Polskę jako nowoczesny kraj, z wieloma branżami na światowym poziomie i z dojrzałym rynkiem, wspieranym przez świetną kadrę managerską. Pomimo niepewnej sytuacji i trudności organizacyjnych związanych z pandemią COVID-19 to otwarcie okazało się sukcesem w przełamaniu uprzedzeń związanych z udziałem w targach. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here