Polska spółka ze zleceniem od CERN

2463

Polska spółka otrzymała zlecenie na dostawę zaawansowanych systemów elektroniki pomiarowej na potrzeby Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Wartość zlecenia to ponad 0,5 mln złotych.

– Wygraliśmy przetarg na dostawę zaawansowanych systemów elektroniki pomiarowej na potrzeby Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN –poinformował prezes Creotech Instruments dr Grzegorz Brona.

Wartość zamówienia obejmującego około 250 elementów elektroniki pomiarowej przekracza 0,5 mln zł. Część produktów, które zostaną dostarczone do Szwajcarii została opracowana w ramach projektu HETMAN realizowanego w tzw. szybkiej ścieżce NCBiR od roku 2016.

Spółka Croetech Instruments kilka tygodni wcześniej zawarła z CERN 3-letnią umowę ramową dotyczącą projektowania elektroniki pomiarowej. Tym samym, jako pierwsza firma w naszej części Europy, zyskała status centrum kompetencyjnego CERN. Jako jedno z czterech w Europie centrów, będzie wspierać laboratoria CERN w projektowaniu elektroniki dla przyszłych akceleratorów i eksperymentów fizyki wysokiej energii działających przy Wielkim Zderzaczu Hadronów.

– Obok nas status centrum kompetencyjnego CERN otrzymały firmy z Danii i Hiszpanii. To, że udało nam się znaleźć w tym elitarnym gronie i to mimo silnej konkurencji ze strony firm działających na rynku znacznie dłużej od nas to wielki dowód uznania dla całego zespołu Creotech” – mówi dr Grzegorz Brona.

Umożliwi to Creotech ubieganie się o zamówienia inżynieryjne w procedurze pozaprzetargowej, która daje istotny poziom swobody w przyszłej współpracy z CERN. W ramach konkursu Creotech musiał wykazać posiadanie odpowiedniego zaplecza technologicznego obejmującego specjalistyczne oprogramowanie, urządzenia produkcyjne, sterylne zaplecze produkcyjne, kontrole wizyjną, systemy do naprawy zaawansowanej elektroniki i komorę klimatyczna oraz dostęp do całego szeregu światowej klasy specjalistów zajmujących się elektroniką analogową i cyfrową, pracowników legitymujących się doktoratem w obszarach związanych z wydajnymi pomiarami oraz specjalistów od jakości z certyfikatami niezależnych organizacji np. ESA” – wylicza.

Umowa ramowa między CERN i Creotech podpisana została na 3 lata z możliwością jej przedłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here