Polska zainwestuje 100 mld zł w morską energetykę wiatrową

1063

Przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji zajmujących się morską energetyką wiatrową spotkali się w Ministerstwie Energii, żeby omówić zakres rozwoju krajowego przemysłu na rzecz morskiej energetyki wiatrowej. Zgodnie z projektem Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. morska energetyka wiatrowa zostanie włączona do bilansu elektroenergetycznego Polski już w połowie przyszłej dekady, a do 2040 r. na morzu ma być zainstalowanych nawet do 10 GW mocy wiatrowych.

W spotkaniu uczestniczyli minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister energii Krzysztof Kubów. Realizacja tych założeń będzie wymagała od wszystkich uczestników tego rynku dużego zaangażowania. Zdaniem wiceministra środki te z pewnością staną się kołem zamachowym polskiej gospodarki i przyczynią się do jej dalszej transformacji w kierunku gospodarki opartej na wiedzy i innowacjach.

Minister Krzysztof Tchórzewski wyraził nadzieję, że rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej pozwoli na powstanie przemysłu, który w przyszłości będzie również w stanie zwiększać swoje zaangażowanie na rynkach zagranicznych. – Doświadczenia innych państw, w tym Wielkiej Brytanii oraz Danii, wyraźnie pokazują, iż morska energetyka wiatrowa może stać się nie tylko istotnym elementem systemu elektroenergetycznego w Polsce ale również istotną gałęzią gospodarki – podsumował Krzysztof Tchórzewski. (wnp.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here