Polski projekt ochrony przyrody wśród najlepszych w Europie. Pokonanie konkurentów zależy od internetowego głosowania Polaków do połowy maja

5878

Dzięki ambitnym i szeroko zakrojonym wieloletnim działaniom Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” uratowano od całkowitej zagłady ginącą populację, najmniejszego polskiego nietoperza. Podkowiec mały  występuje wyłącznie na południu kraju.  Latem zamieszkuje ciepłe poddasza, zimą chroni się w jaskiniach.  Jest niezwykle wrażliwy na zmiany zachodzące w środowisku i wymaga stałej ochrony.  

 Komisja Europejska doceniła skuteczność aktywnych i kompleksowych działań ochronnych tego gatunku w przedsięwzięciu przyrodniczym, wspieranym ze środków Programu LIFE+  i nominowała zrealizowany już projekt do dwóch prestiżowych nagród  – za najlepszy projekt LIFE (Best LIFE project 2019) i do nagrody obywatelskiej (LIFE Citizen’s Prize 2019).  W pierwszej kategorii do europejskiej nagrody  pretenduje pięciu nominowanych, a w drugiej trzech.  Rozstrzygnięcie nastąpi  już 16 maja.

 O wyborze laureata w pierwszym przypadku decyduje jury Programu LIFE Komisji Europejskiej, natomiast sukces drugiego zależy od liczby głosów poparcia, które można oddać poprzez stronę internetową: www.lifeawards.eu    Przypominamy, że czasu na głosowanie jest niewiele, bo zaledwie dwa tygodnie.
Strona jest prowadzona po angielsku, instrukcję głosowania można znaleźć np. pod adresami: https://www.facebook.com/events/2218205398266348/
https://www.gdos.gov.pl/glosuj-na-podkowca

Od liczby głosów oddanych z Polski  za pośrednictwem Internetu  zależeć będzie zwycięstwo w kategorii LIFE Citizen’s Prize 2019. Zachęcamy Państwa do aktywnego  udziału w tym głosowaniu, ponieważ uzyskanie prestiżowej nagrody pomoże polskim przyrodnikom w dalszej pracy nad ochroną ginącej populacji nietoperzy w Krainie Podkowca.

Aby zagłosować należy wykonać kilka prostych kroków:

Krok 1. Wejdź na stronę www.lifeawards.eu i kliknij na pole z nazwą projektu LIFE PODKOWIEC+

Krok 2. Przy opisie polskiego projektu kliknij na pole GŁOSUJ NA TEN PROJEKT

Krok 3. Wpisz swój adres poczty internetowej w pole ENTER YOUR E-MAIL
i kliknij na pole POTWIERDŹ GŁOSOWANIE

UWAGA!!! Z jednego urządzenia można oddać z jednej przeglądarki tylko jeden głos,
niezależnie od liczby wpisanych adresów poczty elektronicznej.

Krok 4. Otrzymasz na swój adres e-mail informację z linkiem, na który należy kliknąć
lub skopiować go do pola adresu przeglądarki internetowej. Poprawne wykonanie
tej procedury zostanie potwierdzone wyświetleniem strony z podziękowaniem.

Krok 5. Prześlij prośbę koordynatora projektu Rafała Szkudlarka pocztą e-mail bądź poprzez portale społecznościowe  swoim znajomym, którzy również mogliby poprzeć tę wyjątkową  kandydaturę.

Organizatorzy z góry dziękują za Państwa zaangażowanie w głosowaniu

Więcej o projekcie Life Podkowiec+, na stronie http://podkowiecplus.pl/pl/strona-glowna/

 

1 KOMENTARZ

  1. […] O wyborze laureata w pierwszym przypadku 16 maja zadecyduje jury Programu LIFE Komisji Europejskiej, jednak sukces drugiego zależy od liczby głosów poparcia, które można oddać poprzez stronę internetową: http://www.lifeawards.eu Strona jest prowadzona po angielsku, instrukcja głosowania można znaleźć np. pod adresami: https://www.facebook.com/events/2218205398266348/ https://www.gdos.gov.pl/glosuj-na-podkowca http://liderzyinnowacyjnosci.com/polski-projekt-ochrony-przyrody-wsrod-najlepszych-w-europie-pokonan… […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here