Polski startup Gyfted przyjęty do StartX przy Stanford University

1000

Gyfted to aplikacja umożliwiająca – dzięki uczeniu maszynowemu – łatwe i precyzyjne dopasowanie kandydatów do stanowisk i zespołów, zamiast czasochłonnego i kosztownego procesu standardowej rekrutacji. Startup niedawno zamknął rundę pre-seed, pozyskał ponad 10 mln zł finansowania i został przyjęty do najbardziej prestiżowego akceleratora uniwersyteckiego na świecie, StartX przy Stanford University.

Polski startup Gyfted ma na celu stworzenie najdokładniejszego i najefektywniejszego systemu do znajdowania pracy na świecie – aplikacji, funkcjonującej jak odwrócony portal pracy. Oparty na danych proces pozwoli na pełne dopasowywanie osobowości i kompetencji kandydatów do oferty i teamu. Gyfted umożliwia personalizację szukania nowej pracy poprzez bezpośrednie połączenie ze stanowiskiem i zespołem.

„Chcemy pomóc kandydatom lepiej zrozumieć, do jakich pozycji i teamów pasują. Zamiast przechodzić przez 100 rozmów kwalifikacyjnych u 50 pracodawców, wyobraźcie sobie przejście przez tylko jedną rozmowę aż do 1000 firm jednocześnie. Bez zbędnych korporacyjnych gier i powtarzających się maratonów rekrutacyjnych” – wyjaśnia Robert Kowalski, CEO i współtwórca Gyfted.

Mimo rozwoju technologii i internetu proces rekrutacji nie zmienił się od XIX wieku, gdy oferty pracy umieszczano na ogłoszeniach przybijanych do drzwi sklepu lub w lokalnych gazetach. Internet zmienił tylko skalę – publikujemy teraz na cały świat za pośrednictwem sieci. Procesy rekrutacji wewnątrz firm nie uległy zmianie, co często wiąże się z czasochłonną ścieżką formalności, chaosem i maratonami nieefektywnych rozmów rekrutacyjnych.

„Dostępne na rynku narzędzia, takie jak LinkedIn, job boardy czy platformy do rekrutacji, nie mają na celu jak najszybszego dopasowania kandydata do firmy, lecz przedłużanie użytkowania ich usług. Płacimy za proces, a nie rezultat, więc tym biznesom opłaca się, by proces trwał jak najdłużej” – tłumaczy Robert Kowalski.

Gyfted pozyskało rundę angel od inwestorów z USA, Polski i Europy oraz grant R&D z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rozwój technologii algorytmów rekomendacyjnych, w celach płynnego łączenia kandydatów z pracą, łącznie ponad 10 mln zł finansowania na rozwój projektu. W ostatnim czasie startup dostał się do najbardziej prestiżowego akceleratora uniwersyteckiego na świecie przy Stanford University i Stanford Medical School. W StartX akcelerowane były m.in. Lime, OpenSea, Patreon czy Bolt, a portfel spółek, które z nim współpracowały, wycenia się na ponad 100 mld złotych.

Założycieli startupu łączy doświadczenie w algorytmach matchingowych, machine learning, systemach rozproszonych, SaaS i open data oraz firmach BigTech w Dolinie Krzemowej i Wielkiej Brytanii. Founderami są Robert Kowalski (CEO), który m.in. współtworzył zespół enterprise sales w najszybciej rosnącym startupie govtech SaaS w Dolinie Krzemowej – OpenGov; prof. Michał Kosiński (Chief Scientist) ze Stanford Graduate School of Business, który od ponad 15 lat pracuje jako psycholog społeczny i data scientist, specjalizujący się w big data, dopasowaniu pracowników do pracy, preferencjach i organizacji pracy; oraz Adam Szefer (CTO), były back-end engineer w Bloomberg Infrastructure w Londynie.

Głównym rynkiem rozwoju Gyfted są Stany Zjednoczone, jednak większość organizacji R&D i inżynierii została ulokowana w Polsce. „Chcieliśmy rozpocząć budowanie naszego startupu tam, gdzie znajdziemy talenty w czterech kluczowych obszarach: software engineering, psychologii, data science i designie. Takim miejscem jest Polska” – mówi Robert Kowalski.

Źródło informacji: Gyfted

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here