Pomoc dla Politechniki Kijowskiej

954

Politechnika Kijowska – czołowa uczelnia techniczna Ukrainy, odczuwa już od 2014 r., ale szczególnie teraz, bezpośredni wpływ barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę. Dziś wielu młodych ludzi z Politechniki Kijowskiej walczy w okolicach Kijowa, a liczba zabitych i rannych niestety codziennie rośnie. Wielu z tych młodych ludzi pozostanie na zawsze inwalidami.

Z myślą o nich Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna (FSNT-NOT) z inicjatywy Sekcji Wychowanków Politechniki Kijowskiej Towarzystwa Kultury i Historii Techniki ogłasza zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu inwalidzkiego, rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Pozwoli to choć w części wesprzeć osoby, które utraciły zdrowie na wojnie w obronie swojego kraju.

– Nasz apel kierujemy do ludzi dobrej woli, szczególnie do inżynierów – członków stowarzyszeń naukowo-technicznych. Zwracamy się też do absolwentów ukraińskich uczelni, a przede wszystkim Politechniki Kijowskiej, jej stażystów oraz osób i firm współpracujących z tą uczelnią. Pieniądze zostaną przekazane fundacji charytatywnej działającej przy Politechnice Kijowskiej i zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, co poprawi niezmiernie trudne warunki życia młodych inwalidów wojennych – informuje i zachęca do pomocy poszkodowanym  Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes zarządu FSNT-NOT.

Wpłat można dokonywać na wydzielone konto FSNT-NOT w Warszawie
o numerze 78 1160 2202 0000 0001 6891 9565, podając jako cel: „darowizna dla Politechniki Kijowskiej – KPI”.

Czas trwania zbiórki przewiduje się do 30 kwietnia 2022 r. z możliwością przedłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here