POMOC DLA UKRAINY – ciągle potrzebna!!!

655

Nadal, niestety, trwa agresja Rosji na Ukrainę, w której jest niszczona infrastruktura techniczna, szczególnie energetyczna. Kraj zmaga się z długimi przerwami w dostawie prądu i paliw, a nawet ich brakiem, co uniemożliwia mieszkańcom Ukrainy normalnie żyć.

Wiele naszych stowarzyszeń w różnej formie pomaga naszym sąsiadom. Były to zbiórki pieniędzy lub zakup środków medycznych. Zrujnowanych elektrowni, linii przesyłowych, rurociągów
i gazociągów nie da się od razu naprawić, szczególnie gdy rozmiar szkód jest olbrzymi. Dlatego Zarząd Główny FSNT-NOT postanowił wznowić zbiórkę pieniędzy dla Ukrainy, tym razem na wniosek kolegów z oddziału rzeszowskiego SEP mocno zaangażowanego w pomoc naszym sąsiadom.

Zarząd Główny FSNT-NOT postanowił, że będą one przekazane na zakup małych agregatów prądotwórczych, których potrzebę zgłaszają mieszkańcy Lwowa i okolic. Są to agregaty o mocy od 2.8 kVa do 6 kVa z Włoch w cenie do 6 tysięcy złotych. W miarę pozyskiwanych środków agregaty będą wysyłane do Lwowa. Pozwoli to choć w części wesprzeć osoby, które utraciły możliwość życia w godnych warunkach.

Nasz apel kierujemy do ludzi dobrej woli, szczególnie do inżynierów i twórców techniki – nie tylko członków stowarzyszeń naukowo-technicznych. Wojna trwa już prawie rok i mimo bohaterskiej obrony kraju przez Ukraińców jej końca nie widać. A jest zima, którą trzeba przetrwać pomimo zimna, braku wody, gazu i prądu itp.

Wpłat można dokonywać na wydzielone konto FSNT-NOT w Warszawie o numerze
59 1160 2202 0000 0000 8931 5790, podając jako cel: „pomoc dla Ukrainy”.

Czas trwania zbiórki przewiduje się do 28 lutego 2023 r. z możliwością przedłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here