Pomoc spółki Skriware dla szkół warta ponad 21 mln zł

799

Skriware, polska spółka o globalnym zasięgu działania w branży EdTech, wspiera system edukacji, wprowadzając nowoczesne pomoce dydaktyczne na miarę 21. wieku. W ramach współpracy z Programem Laboratoria Przyszłości Skriware bezpłatnie przekaże niemal 14 tysiącom szkół podstawowych dostęp do „Pakietu na start” na platformie Skriware Academy, który zawiera bazę materiałów edukacyjnych. Rynkowa wartość wsparcia, które oferuje Skriware szkołom w ramach współpracy z Laboratoriami Przyszłości wynosi niemal 21,6 mln zł.   

Od stycznia 2023 roku wszystkie samorządowe i niesamorządowe szkoły podstawowe, które zgłoszą chęć otrzymania dostępu do Skriware Academy, będą mogły korzystać z  obszernej bazy materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów. Wartość rynkowa „Pakietu na start” dla jednej szkoły wynosi 1560 zł.

Program Laboratoria Przyszłości to największe takie przedsięwzięcie w historii naszego kraju, skierowane do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Bardzo cieszy nas to, że polska branża EdTech brała udział w jego przygotowywaniu, a teraz wspiera nas w jego realizacji. Dziękuję za udostępnienie materiałów naszym partnerom ze Skriware, a wszystkie szkoły, które jeszcze nie dołączyły do tej inicjatywy – zapraszam do zgłoszeń! Mam nadzieję, że przygotowane treści będą pomocne nie tylko w prowadzeniu zajęć, ale staną się także inspiracją dla innych, którzy już dziś chcą tworzyć z nami Szkołę Przyszłości! – mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej. 

Aby otrzymać dostęp do platformy, wystarczy zgłosić szkołę podstawową przez formularz przesłany do dyrektorów placówek przez System Informacji Oświatowej, a następnie poprosić szkolnego administratora o nadanie dostępów dla nauczycieli i założyć konto na Skriware Academy: https://academy.skriware.com.

Cieszymy się, że na dzień dzisiejszy już prawie 2500 szkół podstawowych uzyskało dostęp do bezpłatnych „Pakietów na start”, choć warto dodać, że potencjał projektu obejmuje prawie 14 tys. placówek. W ramach Skriware Academy nauczyciele z każdej szkoły podstawowej w Polsce mogą rozwijać wyobraźnię uczniów, realizując inspirujące pomysły w oparciu o podstawę programową. Wykorzystanie podczas zajęć lekcyjnych drukarek 3D i innych technologii na miarę 21. wieku jest teraz łatwiejsze, ponieważ w ramach pakietu startowego nauczyciele mogą korzystać z całorocznego wsparcia metodycznego oraz wymieniać się doświadczeniami na grupie dyskusyjnej – wyjaśnia Karol Górnowicz, prezes spółki Skriware.

Drukarka 3D ofiarowana przez Skriware

Bezpłatny pakiet Skriware Academy dla szkół uczestniczących w programie Laboratoria Przyszłości obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce. Jego zastosowanie pozwala korzystać z:

– platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 30 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 28 e-kursami, 8 samouczkami wideo, których zwieńczeniem jest uzyskanie certyfikatu oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów);

– bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej);

– autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu);

– całorocznego pakietu metodycznego wsparcia (m.in. materiałów wideo dla nauczycieli, cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli).

Spółka Skriware działa na rynku EdTech, który jest obiecującym segmentem dynamicznie rozwijającej się gospodarki cyfrowej – szczególnie w obszarze edukacji. Digitalizacja rynku edukacyjnego przyspieszyła po wybuchu pandemii i nadal utrzymuje trend wzrostowy. Jeszcze w 2021 r. wartość globalnego rynku EdTech wyceniano na 106,46 mld USD, a szacunkowa wycena z 2022 r. sięgała już 127 mld USD. W Europie wzrost wartości tego rynku sięga 14% rocznie i wg prognoz do 2027 r. wyniesie 60 mld USD. (NK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here