Posiłki dla medyków na Mazowszu

853

Epidemia koronawirusa pokazuje społeczną solidarność w niesieniu pomocy personelowi medycznemu.  Firma Polpharma , Herbapol – Lublin , Restauracja Belvedere , dostarczają 700 posiłków dziennie do warszawskich szpitali. Akcja prowadzona jest już od 18 marca i potrwa co najmniej  miesiąc. Dotychczas dostarczono  pracownikom służby zdrowia na Mazowszu już kilka tysięcy posiłków. Personel medyczny stoi przed wielkim wyzwaniem w ratowaniu ludzkiego życia i mimo trudnych warunków pracuje non-stop w służbie dla innych i potrzebuje takiego wsparcia w dostarczaniu żywności.

Posiłki dostarczane są  dla Szpitala Zakaźnego na Woli, Szpitala MSWiA, Szpitala na Szaserów, Szpitala w Międzylesiu, Ratownictwa Medycznego LPR,  centrali Pogotowia Ratunkowego i Pogotowia Ratunkowego na Woronicza. W każdym z tych miejsc zostało wyznaczone bezpieczne miejsce dostawy, do którego dowożone są paczki z żywnością. Stamtąd odbiera je  wyznaczony pracownik i dystrybuuje wewnątrz placówki. Wszystko odbywa się z zachowaniem szczególnych rygorów bezpieczeństwa

Projekt zrodził się wspólnie z akcją studentów – wolontariuszy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem. Posiłek dla lekarza jest jedną z takich inicjatyw, która ma pomóc bardzo zmęczonemu już personelowi medycznemu, który walczy z epidemią COVID-19.  (KN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here