POT wyda 50 mln zł na promocję Polski za granicą

1937

Kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone oraz państwa azjatyckie – to główne rynki na których Polska Organizacja Turystyczna będzie promować Polskę w 2019 roku. Organizacja skupiać się będzie na promocji Polski w sieci, poprzez portale społecznościowe.

Jej prezes Robert Andrzejczyk w rozmowie z IAR zwrócił uwagę, że 75 procent turystów zagranicznych przybywających do Polski to obywatele Unii Europejskiej. Zapewnia jednak, że – oprócz krajów Wspólnoty – organizacja będzie aktywnie działać również w innych częściach świata. Prezes Robert Andrzejczyk wskazuje na kraje azjatyckie z którymi Polska ma bezpośrednie połączenie lotnicze – między innymi Japonię, Koreę Południową oraz Chiny. Ponadto POT będzie organizowała akcje skierowane do Polonii w Stanach Zjednoczonych. Wśród ważnych celów tegorocznych kampanii prezes POT wymienia również Izrael. „To jest najszybciej rosnący rynek przyjazdów zagranicznych do Polski” – powiedział Robert Andrzejczyk.

Wiosną POT będzie kontynuować akcję „#Visit Poland”. W jej ramach do Polski zapraszani będą popularni podróżnicy-blogerzy, którzy poprzez internetowe relacje będą promować wypoczynek w naszym kraju. W tym roku kampania będzie będzie skierowana przede wszystkim do użytkowników Instagrama. „Obrazki, krótkie komentarze plus kulinaria. Kulinaria to jest to na co chcemy postawić w 2019 roku i Instagram jest do tego doskonałym narzędziem.” – powiedział Robert Andrzejczyk.

Polska Organizacja Turystyczna będzie również aktywnie uczestniczyć w targach turystycznych na całym świecie. Przygotowała nowe stoisko narodowe, które swoją oficjalną premierę będzie miało w marcu, podczas targów turystycznych w Berlinie. Ponadto POT będzie zapraszało do Polski filmowców z całego świata i zachęcało ich do kręcenia dużych produkcji w plenerach zlokalizowanych w Polsce.

W 2018 roku do Polski przyjechało 19 milionów turystów z zagranicy. W tym roku, według szacunków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz POT ich liczba może przekroczyć 20 milionów. Łączny budżet POT na promocję Polski za granicą w tym roku to 50 milionów złotych.

źródło: IAR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here