Prawo do czystego środowiska jako prawo człowieka

893

Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Pracownią Badań Dorobku Prawnego Rady Europy WPiA UW zaprasza do udziału w konferencji „Prawo do ochrony środowiska. Odetchnijmy pełną piersią”. Konferencja jest kolejną z debat organizowanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich, która odpowiada na pytanie  o tym, czy człowiek ma prawo do czystego środowiska? Jeśli tak, to czy można to prawo skutecznie egzekwować.

Konferencja odbędzie się 27 lutego 2020 r. w godzinach 10:00 – 15:30 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 – Podczas konferencji zajmiemy się powietrzem – poziomem jego zanieczyszczenia, wpływem smogu na zdrowie nasze i przyszłych pokoleń oraz działaniami, które powinny być podejmowane dla poprawy obecnej sytuacji. Porozmawiamy o tym, jakie narzędzia prawa krajowego i międzynarodowego mają do dyspozycji obywatele, aby wymóc na władzy publicznej większą dbałość o stan powietrza – informuje dr hab. Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. I dodaje , „Zastanowimy się też, co sami możemy zrobić w ramach naszych społeczności lokalnych, aby zminimalizować szkodliwość wdychanych zanieczyszczeń.

Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. : dr Daniel Rabczeno, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, dr n. med. Krzysztof Bryniarski, Krakowski Specjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II, Łukasz Adamkiewicz, Krakowski Alarm Smogowy.   (info)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here