Prezydent RP rozważy poparcie projektu ważnej ustawy

923

Ponad 2 miliony polskich przedsiębiorców, którzy zatrudniają 7 milinów pracowników i wytwarzają ponad połowę polskiego PKB nie ma swoich przedstawicieli w rozmowach z rządem, ani politykami w sprawach gospodarczych. Głos przedsiębiorców nie jest brany pod uwagę w decyzjach bezpośrednio dotyczących tej grupy, takich jak: przepisy podatkowe, gospodarcze oraz stanowiących o pomocy w dobie kryzysu pandemii.

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, 1 czerwca przedstawiciele Ruchu Społecznego Powszechnego Samorządu Gospodarczego zostali przyjęci przez sekretarza stanu Adama Kwiatkowskiego oraz dyrektora Biura Wydarzeń Krajowych Pawła Bogdana. Dariusz Grabowski, przewodniczący oraz Jacek Czauderna, lider Ruchu Społecznego PSG przedstawili stanowisko samozatrudnionych, małych i średnich polskich przedsiębiorców, dotyczące sytuacji  ekonomicznej środowiska oraz oczekiwań od instytucji państwa.

Przedstawiciele przedsiębiorców wskazali na potrzebę reaktywacji Powszechnego Samorządu Gospodarczego w Polsce. Organizacja ta powinna reprezentować interesy polskich przedsiębiorców wobec rządu, samorządu terytorialnego, związków zawodowych i innych organizacji. Przedsiębiorcy zwrócili się z prośbą o rozważenie przez prezydenta możliwości podjęcia i wniesienia do sejmu projektu ustawy o Powszechnym Samorządzie Gospodarczym. Projekt powyższej ustawy został przez przedsiębiorców przygotowany.

Minister Adam Kwiatkowski oświadczył, że temat reaktywacji w Polsce PSG, a także problemy przedsiębiorców, są znane i są przedmiotem troski prezydenta Andrzeja Dudy. Poprosił o przesłanie do Kancelarii Prezydenta projektu ustawy o Powszechnym Samorządzie Gospodarczym,  który zostanie poddany analizie przez ekspertów prezydenta. Andrzej Duda rozważy ewentualne poparcie projektu ustawy jako projektu społecznego, ale konieczne będzie powołanie zespołu roboczego z ekspertami przedsiębiorczości MŚP w celu wypracowania ostatecznego kształtu projektu ustawy. Słusznym wydaje się zorganizowanie spotkania Prezydenta RP w szerszym gronie środowisk przedsiębiorców.

Minister Adam Kwiatkowski  wyraził jednocześnie wolę utrzymywania ścisłych kontaktów z Liderami Ruchu Społecznego PSG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here