Prize Charger – turniej online wspierany przez Naczelną Organizację Techniczną

250

Naczelna Organizacja Techniczna zaprasza entuzjastów informatyki do branżowych turniejów online, które mogą otworzyć ścieżkę do kariery. W maju odbędzie się pierwsza edycja turnieju pod tytułem „PCCON Szalony XX wiek. Historia komputerów i oprogramowania. Pierwsze algorytmy AI.” NOT odwiedza kieleckie szkoły, by promować ogólnopolski konkurs naukowy na platformie internetowej Prize Charger.

PCCon od Prize Charger to więcej niż tylko konkurs; to podróż przez ewolucję technologii, święto wiedzy i wyraz ducha innowacji, który definiuje obszar inżynierii i technologii. Nie przegap okazji, aby być częścią historii i zaprezentować swoją biegłość w stale rozwijającym się świecie informatyki. Finał pierwszej edycji turnieju PCCon,  odbędzie się 27 maja 2024 roku. Dane najlepszych uczestników turnieju, którzy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych, zostaną przekazane do firm poszukujących najlepszych specjalistów z danej dziedziny.

Naczelna Organizacja Techniczna oddział w Kielcach zachęca uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w wielobranżowych turniejach, dzięki którym każdy może sprawdzić swoją wiedzę w dziedzinach inżynierii i techniki. W tym celu ekipa organizacji z wiceprezesem Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Kamilem Wójcikiem na czele, odwiedziła Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach.

Wieloetapowe turnieje branżowe będą przeprowadzane na platformie Prize Charger. Uczniowie kieleckich szkół średnich będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w dziedzinach inżynierii i techniki. Do wygrania są nagrody rzeczowe i finansowe, a także certyfikaty uczestnictwa dla wszystkich finalistów.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej, a Naczelna Organizacja Techniczna partnerem strategicznym wspierającym projekt platformy konkursowej PRIZE CHARGER i zamieszczanych tam turniejów. W maju odbędzie się pierwsza edycja turnieju pod tytułem „PCCON Szalony XX wiek. Historia komputerów i oprogramowania. Pierwsze algorytmy AI.”

Pierwsza edycja turnieju skupi się na komputerach osobistych z lat 80. i 90., obejmując początki sztucznej inteligencji. Uczestnicy zagłębią się w erze ośmiobitowych cudów, takich jak Commodore, Atari, Spectrum czy Amstrad, a także szesnastobitowych gigantów, w tym Atari ST, Amiga i wczesnych komputerów PC, badając zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie tamtego okresu.

Pytania tej edycji zostały stworzone przez ekspertów komputerowych z świata nauki i biznesu. To ludzie, którzy głęboko zaangażowani byli w polską scenę komputerową w latach 80. i 90., teraz dbający o to, by pytania były intrygujące, różnorodne i pozwalały wyłonić finalistów i laureatów turnieju.

Turniej składa się z trzech etapów, podczas których uczestnicy zdobywają punkty, a najlepsi przechodzą do finału, gdzie będą walczyć o tytuł laureata. Oprócz chwały, uczestnicy otrzymają również certyfikaty potwierdzające ich udział w tej wymagającej konkurencji.

Centralnym punktem turnieju jest dedykowana platforma Prize Charger, gdzie uczestnicy angażują się w zaciętą rywalizację. Ta innowacyjna platforma została stworzona, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom branżowych turniejów, oferując interaktywne i immersyjne doświadczenie dla uczestników. Przypominamy, że finał pierwszej edycji turnieju PCCon, odbędzie się 27 maja 2024 roku. Wydarzenie to rozegra się w murach Warszawskiego Domu Technika, tworząc idealne tło do świętowania kamieni milowych technologii zawartych w tej unikalnej rywalizacji. (NOT)

Szczegóły i galeria zdjęć pod linkiem: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/naczelna-organizacja-techniczna-odwiedza-kieleckie-szkoly-by-promowac-ogolnopolski-konkurs-naukowy-na-platformie-internetowej/ar/c1-18347583

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here