Produkcja audiowizualna – nowy kierunek na UAM

741

Produkcja audiowizualna to tegoroczna nowa propozycja dla kandydatów, którzy chcą studiować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia na kierunku poprowadzą nie tylko doświadczeni dydaktycy akademiccy, ale też praktycy.  

Produkcja audiowizualna to studia drugiego stopnia, prowadzone na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Kierunek łączy nauki społeczne i sztukę. – Studiując na tym kierunku zdobędzie się nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim kompetencje i umiejętności w zakresie produkcji audiowizualnej. Gwarantują to  wykładowcy „z górnej półki”, profesjonalny sprzęt audiowizualny będący w dyspozycji studentów oraz prostudencka atmosfera na WNPiD – zachęcają twórcy studiów.

Zajęcia poprowadzą dydaktycy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, lecz także praktycy realizujący materiały audiowizualne na rzecz różnych podmiotów (BBC World, Royal National Teathre, Warszawska Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, TVN S.A., Polsat, TVP S.A.) czy też prowadzący własną firmę produkującą materiały audiowizualne (np. Mome.pl czy StudioSoho).

Absolwenci kierunku produkcja audiowizualna z powodzeniem znajdą pracę w: telewizji, studiach filmowych, instytucjach kultury i sztuki, agencjach public relations czy marketingowych. Co więcej, będą także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie tworzenia utworów audiowizualnych i ich promocji, co jest zjawiskiem pożądanym na rynku pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here