Prof. Robert Rejdak: Jesteśmy żywym przykładem, że sprzęt z WOŚP służy ludziom

345

Sprzęt medyczny za ponad 4 miliony złotych trafił do Kliniki Okulistyki Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Placówka podsumowała ubiegłoroczne (2023 r.) wsparcie ze strony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Jesteśmy żywym przykładem tego, że ten sprzęt służy ludziom – mówi kierownik kliniki, profesor Robert Rejdak. – Jest to sprzęt zarówno diagnostyczny, jak i do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Będzie wykorzystywany w rozwijaniu najnowszych technik przeszczepu rogówki, a także podwojeniu liczby takich zabiegów przeprowadzanych w naszej klinice.

W ramach 30. finału orkiestry z 2022 roku Klinika Okulistyki Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt o wartości 2 mln zł. – To najbardziej nowoczesne urządzenia na świecie – informuje szef Kliniki – Służy już do leczenia dzieci, podobnie jak wcześniej przekazana nam aparatura okulistyczna. Ogromne znaczenie mają  badania wykonane przy użyciu najnowszego, cyfrowego mikroskopu, który umożliwia nawigację podczas wszczepienia soczewek. Dużym wsparciem w diagnostyce i terapii ocznej jest także urządzenie do operacji wewnątrzgałkowych, zarówno zaćmy, jak i na siatkówce.

30. Finał Orkiestry był dedykowany okulistyce dziecięcej. Udało się  wówczas zebrać ponad 220 milionów złotych. Podczas wczorajszego 32 finału tylko w ciągu tylko jednego dnia zebrano już ponad 170 mln zł. Zapowiada się rekordowa zbiórka na rzecz WOŚP, która zostanie oficjalnie zakończona 8 lutego. Pieniądze przeznaczone będą tym razem na leczenie chorób płuc po covidzie dla dzieci i dorosłych.

radio.lublin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here