Profesjonalne farby to sukces udanej koloryzacji

1583

Większość z nas zadaje sobie pytanie czym różnią się od siebie farby profesjonalnie, używane w salonie fryzjerskim od tych zakupionych w drogerii? Farby używane przez profesjonalistów w salonach fryzjerskich zawierają dużo wartościowych składników. Są to :odżywcze olejki, dzięki czemu farba jest łagodniejsza dla włosów i skóry głowy, witaminy, olejki owocowe, ekstrakty z roślin, barwne minerały, (zamiast syntetycznych barwników), które zapewniają piękny i trwały efekt, a dodatkowo regenerują nasze włosy.

Podczas profesjonalnego farbowania możemy jednocześnie odżywić włosy, poprawić ich kondycję, uzupełnić ubytki w strukturze włosa a także wpłynąć na stan skóry głowy. Farby stosowane w salonie przez fryzjerów bazują na zaawansowanych technologicznie formułach. Fryzjer ma możliwość wybrania odpowiedniego aktywatora, który gwarantuje osiągnięcie zamierzonego rezultatu. Klient, który kupuje farbę w drogerii, czy innym sklepie, jest skazany na taki, jaki jest dołączony do farby, czyli nie do końca wie co kupuje. Jest to efekt tzw. „Kota w worku”.

Farby sprzedawane w drogeriach, mocno oblepiają łuskę włosa, zawierają zbyt dużą ilość amoniaku oraz pigmentów, przez co kolor wychodzi ciemniejszy, niż sugeruje fotografia na pudełku. Włosy bardzo szybko tracą blask, są wysuszone i matowe. W salonie fryzjerskim każda klientka jest traktowana indywidualnie. Przeprowadzany jest z nią wywiad, co było nakładane wcześniej na włosy, czy koloryzacja była przeprowadzana samodzielnie czy w salonie? Fryzjer widzi jaka jest kondycja włosa,  porowatość, grubość,  czy końce się nie kruszą i na tej podstawie jest w stanie dobrać odpowiednią farbę, oksydant, czas i regenerację.

Czasami trzeba nałożyć 2, 3 mieszanki na włosy, żeby uzyskać jednolity kolor i żeby odcień był odpowiedni. Kobiety myślą, że są w stanie zmienić sobie kolor np. z ciemnych włosów na jaśniejszy przy użyciu farby z drogerii. Trzeba wiedzieć o jednej złotej zasadzie „Farba farby nie rozjaśni” . Oczywiście na naturalnych włosach może wyjść kolor, ale na farbowanych już nie. Tu jest potrzebny profesjonalista i wiedza oraz  zdobywana przez lata doświadczenie. To co dostajemy na fotelu w salonie to nie tylko farba, to dobór odpowiedniego koloru, odcienia, żeby wydobyć bardziej kolor oczu, zamaskować niedoskonałości i mankamenty skóry, żeby pasował do odcienia karnacji. Warto kierować się zasadą, że to co pasuje koleżance, nie zawsze będzie odpowiednie dla mnie. 

Autorka: Angelika Woźniak, właścicielka Zakładu Fryzjerskiego

Adres na facebooku:  paryska 16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here