Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej w Olsztynie

623

Edukacja ekologiczna dotycząca odnawialnych źródeł energii, przeciwdziałania emisjom oraz niskoemisyjnego transportu jest niezwykle istotna. 4 października br. podpisano umowę o udostępnienie środków pomiędzy NFOŚiGW a WFOŚiGW w Olsztynie na realizację Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

– Pozyskane z tego programu środki będą służyły podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców regionu a także turystów licznie odwiedzających Warmię i Mazury. Są to bardzo ważne kwestie, które umożliwiają kształtowanie postaw proekologicznych – poinformował Sławomir Mazurek, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej . 

Program realizowany będzie w latach 2022–2025. Na działania w województwie warmińsko-mazurskim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże 3,5 mln zł., przy czym pierwszą wypłatę w formie zaliczki wysokości 2,9 mln zł zaplanowano na początek 2023 r. a kolejną  wypłatę w kwocie 600 tys. na rok 2024.

Nabór wniosków ogłoszony przez WFOŚiGW w Olsztynie będzie, zgodnie z założeniami programu, zakładał składanie wniosków ramach 4 części tematycznych: 1.Ochrona środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój, 2. Odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna, 3. Czyste Powietrze oraz 4. Niskoemisyjny transport

Warto podkreślić, że WFOŚiGW w Olsztynie od wielu lat wspiera i realizuje wiele form edukacji ekologicznej. Każdego roku  prowadzone są  nabory wniosków w trybie konkursowym w programach dotacyjnych „Edukacja ekologiczna” oraz „Edukacja ekologiczna – Mikrogranty”. W ramach nowego Programu WFOŚiGW w Olsztynie planuje ścisłą współpracę z podmiotami, które mają już doświadczenie i potencjał w sferze działań edukacyjnych.  (NF)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here