Projektowanie ostatniego odcina autostrady A2

1759

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie ostatniego, 32-kilometrowego odcinka autostrady A2 pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa z Białorusią. Obecnie na wschód od Warszawy w realizacji jest siedem odcinków A2, w ramach których wybudowane zostanie ponad 100 km autostrady.

– Podpisana 6 września umowa na projekt odcinka między Białą Podlaską a granicą państwa przybliża nas do połączenia autostradą A2 zachodniej i wschodniej granicy naszego kraju. To inwestycja o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jednocześnie przypomniał, że budowa autostrady A2 w tej części Polski jest możliwa dzięki decyzji rządu w 2017 roku o zwiększeniu finansowania inwestycji przewidzianych do realizacji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.

Wykonawcą kontraktu jest firma Mosty Gdańsk. Projekt o wartości 9,8 mln zł zostanie zrealizowany w ciągu 30 miesięcy od daty jej zawarcia. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa.

W kwietniu tego roku GDDKiA podpisała umowy na realizację czterech kolejnych fragmentów A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej, o łącznej długości prawie 64 km. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosków o wydanie decyzji ZRID. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here