Projekty odpowiadające na potrzeby rynku

1287

Prace naukowo-badawcze z zakresu zaawansowanych technologii dla przemysłu 4.0,  digitalizacji, rozwiązań chmurowych, sztucznej inteligencji, budowy maszyn, inżynierii materiałowej w branży energetycznej oraz innych kluczowych dziedzinach mają szanse na wsparcie finansowe. W XXV konkursie o nagrodę Siemensa, organizowanym we współpracy z Politechniką Warszawską mogą ubiegać się naukowcy i zespoły badawcze.  Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia 2020 r.

Zwycięskie projekty, które odpowiadają na potrzeby rynku i gospodarki, poza nagrodą finansową, uzyskują szansę na wdrożenie i zastosowanie w praktyce w ramach rozwiązań technologicznych firmy Siemens.

O ich wyborze będzie decydowała przede wszystkim tematyka oraz walory aplikacyjne, czyli możliwość zastosowania rezultatów badań w praktyce. Naukowcy i zespoły badawcze mogą zgłaszać rozwiązania związane z zarządzaniem w przemyśle, Internetem Rzeczy, sztuczną inteligencją, elektrotechniką, magazynowaniem energii, elektromobilnością, obszarem efektywności energetycznej obiektów budowlanych, transportem szynowym oraz zarządzaniem i sterowaniem ruchem. Ponadto przyjmowane są prace z zakresu zaawansowanych technologii ochrony środowiska, budowy maszyn, inżynierii materiałowej.

Do konkursu można też zgłaszać prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens i obejmują budowę lub zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki i robotyki.

W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych wysokość Nagrody Badawczej Siemensa wynosi 40 tys. złotych; Nagroda Promocyjna Siemensa za wybitne prace doktorskie lub habilitacyjne to 30 tys. złotych, jednak w danym roku może być ona podzielona pomiędzy dwie równorzędne nagrody.

W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla absolwentów wartość I nagrody to 10 tys. złotych, II nagrody – 5 tys. złotych, a III – 3 tys. złotych. Nagrodą dla uczelni, z której wywodzą się laureaci konkursu dla absolwentów, będzie wyposażenie laboratorium. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here