Prorektor uczelni medycznej nowym podsekretarzem stanu w MNiSW

1198

Profesor Wojciech Stefan Maksymowicz, neurochirurg, związany ze środowiskiem medycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od roku był doradcą wicepremiera i szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Aktywnie uczestniczył też w pracach zespołu doradczego do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

W latach 1992–1995 pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, następnie w Centrum Naukowym Medycyny Kolejowej w Warszawie. Od października 1997 r. do marca 1999 r. sprawował urząd ministra zdrowia i opieki społecznej. Zasiadał w prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Do 2007 r. pracował w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W październiku tegoż roku objął obowiązki dziekana Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i sprawował te funkcję do 2016 roku. .

Był kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii. W latach 2016-2019 prorektor ds. Collegium Medicum. Profesor Wojciech Stefan Maksymowicz współtworzył Wydział Nauk Medycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W pracy naukowej jego zespół prowadził badania nad zastosowaniem komórek macierzystych w terapii chorób neurodegeneracyjnych, m.in. stwardnienia zanikowego bocznego i stwardnienia rozsianego. W przypadku tej pierwszej choroby sukcesem było uzyskanie poprawy u 7 z 11 pacjentów. Ponadto wraz z profesorem Isao Moritą wszczepił 16 pacjentom w stanie minimalnej świadomości stymulatory, dzięki którym u trójki z nich udało się przywrócić świadomość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here