Przedsiębiorcy tną koszty i powierzają korespondencję prywatnym firmom

954

Polscy przedsiębiorcy coraz dotkliwiej odczuwają globalny kryzys gospodarczy. Wysoka inflacja, rosnące raty kredytów i leasingów oraz ceny energii czy paliw skutecznie pogarszają ich sytuację finansową. Właściciele biznesów coraz dłużej czekają na przelewy od kontrahentów, kończą się pieniądze nie tylko na nowe inwestycje, ale i na przetrwanie. Jedynym rozwiązaniem jest szukanie oszczędności tam, gdzie jeszcze jest to możliwe. A jednym ze sposobów jest zmiana operatora pocztowego. Wybór podmiotu niezależnego, w przedsiębiorstwie wysyłającym tysiąc zwykłych przesyłek listowych miesięcznie, może wygenerować oszczędności rzędu nawet 50 tys. zł w skali 3 lat.

Ustawa o prawie pocztowym, która weszła w życie w 2013 roku uwolniła rynek, dając nadawcom dostęp do konkurencyjnych ofert. Klienci biznesowi przestali być skazani na propozycję wyłącznie jednego operatora. Wielu z nich, zwłaszcza ci wysyłający duże ilości korespondencji papierowej, przekonało się, że alternatywna oferta może oznaczać znaczące obniżenie kosztów, bez uszczerbku na skuteczności doręczeń. Z oferty niezależnego operatora pocztowego korzysta coraz więcej prywatnych przedsiębiorców. W gronie tych, z którymi współpracujemy, największą grupę stanowią przedstawiciele branży finansowej, ubezpieczeniowej i marketingowej – tłumaczy Janusz Konopka, prezes zarządu Speedmail, największego w Polsce niezależnego operatora pocztowego.

Wysyłaj i oszczędzaj

Mimo że polscy przedsiębiorcy już od niemal 10 lat mogą powierzać swoją korespondencję operatorom alternatywnym, to część z nich nadal korzysta z usług operatora wyznaczonego. Dlaczego? Ponieważ wielu z nich nie wie, że firmowa korespondencja może stać się źródłem oszczędności. Jako przykład posłużyć mogą małe i średnie biznesy skupione wokół branż takich jak prawo, rachunkowość, finanse, ubezpieczenia czy windykacja. Są to duzi nadawcy, bo specyfika prowadzonych działalności wymusza na nich wysyłkę znacznej liczby przesyłek listowych. W takich przypadkach, wybór operatora niezależnego pozytywnie wpływa na kondycję finansową całego podmiotu. Oferuje on bowiem szerszy wachlarz usług za mniejszą kwotę ich realizacji, co w dobie globalnego kryzysu gospodarczego nabiera nowego, jeszcze większego, znaczenia.

W tym miejscu warto dodać, że operator wyznaczony zapowiedział kolejną, bo drugą w tym roku, podwyżkę cen, która zacznie obowiązywać od 1 października. Cena popularnych listów nierejestrowanych oraz poleconych – w najczęściej wybieranych formatach, tj. S i M – wzrośnie o 30 gr. W przypadku paczek pocztowych w gabarycie A będzie wyższa o 1 zł. Jeżeli przedsiębiorstwo operuje dużymi wolumenami przesyłek i wysyła za pośrednictwem operatora powszechnego kilka tysięcy listów miesięcznie, to z pewnością mocno odczuje tę zmianę. Naprzeciw oczekiwaniom biznesu od lat wychodzi największy w Polsce operator alternatywny, firma Speedmail. Spółka realizuje standardowe usługi pocztowe doręczając listy zwykłe, polecone i reklamowe. Co więcej, przykładając szczególną uwagę do bezpieczeństwa nadawanej korespondencji, jako jedyny operator pocztowy w kraju, rejestruje przesyłki zwykłe i monitoruje je podczas całego procesu doręczenia. Oferuje zatem terminowość oraz dostęp do zaawansowanych technologii i narzędzi w cenie niższej od klasycznej usługi u operatora wyznaczonego.

Po latach współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorcami możemy z całą stanowczością stwierdzić, że jesteśmy w stanie zaproponować im więcej za zdecydowanie mniej. Firmy, które korzystają z naszych usług i wysyłają tysiąc listów zwykłych miesięcznie, oszczędzają nawet 50 tys. zł w skali 3 lat – komentuje Janusz Konopka.

Greenweb – aplikacja szyta na miarę MŚP

Firmy, które – pomimo postępującej cyfryzacji – nadal są zobowiązane do wysyłki dziesiątek tysięcy papierowych listów rocznie, również mogą skorzystać z dobrodziejstw technologii. Zarządzenie tak dużym wolumenem mogą ułatwić bowiem specjalne aplikacje, takie jak np. Greenweb. Wspomniana platforma umożliwia kompleksowe zarządzanie korespondencją biurową, ułatwiając pracę nadawcom, którzy regularnie wysyłają większą liczbę listów. Do jej głównych funkcjonalności należą: prowadzenie osobistej książki adresowej nadawców i odbiorców, generowanie książek nadawczych, tworzenie wydruków ZPO (przesyłki za potwierdzeniem odbioru), nadruków na koperty, a także etykiet na druki samoprzylepne. Aplikacja nie wymaga instalowania, użytkownicy mogą z niej korzystać z poziomu przeglądarki internetowej.

Warto pamiętać, że standardowo, proces nadawczy obejmuje takie elementy jak: przygotowanie dokumentu, kopertowanie, adresowanie oraz wypełnienie książek nadawczych. Oznacza to konieczność podjęcia szeregu powtarzalnych czynności, które przy wysokich wolumenach przesyłek wymagają poświęcenia znacznej ilości czasu. Nasza aplikacja pocztowa to ułatwia i upraszcza obsługę korespondencji. Umożliwia np. automatyczne generowanie danych do wydruków, na podstawie wcześniej przygotowanych przesyłek czy elektroniczne przygotowanie i drukowanie książek nadawczych w podziale na operatora i datę nadania – mówi Janusz Konopka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here