Przyjazna Nauka

173

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem w Warszawie zaprasza na wykład pt: „Alchemia – dawniej i dziś” który wygłosi dr hab. Jacek Wojaczyński reprezentujący Uniwersytet Wrocławski Wydział Chemii Zakład Podstaw Chemii. Wystąpenie w ramach programu: „Przyjazna Nauka” odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2024 o godz. 17.00 w trybie zdalnym.

Wykład poświęcony jest alchemii, dziedzinie uważanej za poprzedniczkę dzisiejszej chemii, z której to wielu odkryć i osiągnięć korzystamy do dziś. Czym jest alchemia w XXI wieku i czy współczesnym naukowcom udało się ziścić marzenia alchemików? Alchemicy dążyli do uzyskania kamienia filozoficznego pozwalającego przekształcać dowolne substancje w inne, eliksiru nieśmiertelności, panaceum na wszelkie choroby, a także uniwersalnego rozpuszczalnika.

W celu wzięcia udziału w wykładzie prosimy o zalogowanie się poprzez link: https://vms.noxmeet.com/b/sit-qgj-smj a następnie podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.  Instrukcja logowania do wykładu oraz program wszystkich wykładów znajdują się na stronie: http://sitpchem.org.pl/przyjazna-nauka-cykl-zdalnych-wykladow/

Józef Kozieł

Wiceprezes ZG SITPChem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here