Przyszłość pełna inspiracji

930

Emisja obligacji i debiut na rynku Catalyst otwiera przed grupą kapitałową PROFBUD nowe perspektywy rozwojowe. Emitentem obligacji i spółką dominującą grupy kapitałowej działającej pod marką PROFBUD jest spółka INFINITY S.A. Firma od ponad 11 lat realizuje z sukcesem projekty mieszkaniowe o wysokim standardzie jakościowym, w atrakcyjnych lokalizacjach, głównie na terenie Warszawy oraz Łodzi. 

Inwestycje mieszkaniowe i biurowe wykonywane przez firmę PROFBUD charakteryzuje oryginalny styl i nieszablonowy design, odpowiadający najnowszym trendom architektonicznym. Budynki wykonane są z wysokiej jakości materiałów z odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną, dostosowaną do potrzeb środowiskowych. Nowoczesne rozwiązania zapewniają komfort użytkowania obiektów i przekładają się bezpośrednio na oszczędności ekonomiczne i ekologiczne. Wśród projektów realizowanych obecnie na terenie Warszawy wyróżnia się m.in. Zakątek Cybisa na Ursynowie, Osiedle Złota Oksza i Osiedle Ligia etap II na Ursusie oraz Osiedle Stella etap IV na Bemowie. Za flagowe projekty – Osiedle Awangarda i Yugo, PROFBUD otrzymał certyfikaty European Quality Certificate®.

prezes firmy PROFBUD Paweł Malinowski

Emisja obligacji wprowadzonych do giełdowego obrotu wzmocniła dodatkowo kapitał firmy o 11 mln zł, który pozwoli na dalszy rozwój inwestycji budowlanych oraz pozyskiwanie nowych gruntów pod inwestycje deweloperskie. Uroczysty debiut obligacji dewelopera na rynku Catalyst odbył się pod koniec sierpnia br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zabierając głos podczas tej uroczystości prezes zarządu firmy PROFBUD Paweł Malinowski przedstawił perspektywę rozwoju przedsiębiorstwa na najbliższe lata – Czeka nas pełna inspiracji przyszłość. Naszym celem w ciągu najbliższych 4 lat jest realizacja planu sprzedażowego na poziomie 500 mieszkań rocznie. Jeszcze w tym roku planujemy rozpoczęcie sprzedaży kolejnych pięciu projektów, z czego cztery znajdują się w Warszawie, a jedna w Łodzi. Bank ziemi przy założeniu sprzedaży 500 mieszkań rocznie mamy zapełniony na około 7 lat.

Paweł Malinowski podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie obligacji oraz wejście na rynek Catalyst i dodał. – Jest to kolejny kamień milowy w rozwoju naszej grupy i działalności firmy PROFBUD.

Dla firm deweloperskich emisja obligacji korporacyjnych jest znacznie korzystniejsza od kredytu. Pozyskiwany z tego tytułu kapitał może być efektywnie wykorzystywany przez kilka lat, a w razie potrzeby transferowany pomiędzy realizowanymi projektami, co w przypadku tradycyjnego kredytu nie jest możliwe.  Emitując obligacje deweloperzy o ugruntowanej pozycji rynkowej nie muszą także wskazywać celu emisji np. z przeznaczeniem na powiększenie banku ziemi. Najczęściej firmy łączą więc oba sposoby finansowania – kredyty przypisują pod konkretne projekty, natomiast środki z emisji obligacji wykorzystują do uzupełniania brakujących funduszy.  Tak forma finansowania pozwala firmom deweloperskim na zwiększenie podaży mieszkań na krajowym rynku.  (PŚ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here