PZ Cormay ma testy na koronawirusa

918

Giełdowy dystrybutor sprzętu medycznego i producent odczynników diagnostycznych ogłosił w czwartek, 27 lutego wprowadzenie do Polski nowych testów laboratoryjnych, umożliwiających diagnozowanie zakażeń koronawirusem. Testy zostały zgłoszone przez PZ Cormay w polskim Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, co umożliwia ich natychmiastowe stosowanie w Polsce.

Jak podało PZ Cormay, cytowane przez portal wnp.pl, produkowane przez firmę SNIBE testy, szeroko stosowane w Chinach, zostały przed kilkoma dniami zarejestrowane do stosowania w krajach Unii Europejskiej. Wśród pierwszych unijnych nabywców testów są Włochy. – Odczynniki laboratoryjne MAGLUMI 2019-nCoV, opracowane przez jednego z globalnych liderów diagnostyki immunologicznej, firmę SNIBE, pozwalają na ocenę obecności przeciwciał (IgG i IgM) przeciwko koronawirusowi – wskazano. Firma zaznacza, że MAGLUMI 2019-nCoV to jedyne dostępne na rynku testy serologiczne umożliwiające diagnozowanie zakażeń koronawirusem COVID-19.

Badania przeznaczone do wykonywania w laboratoriach diagnostycznych mogą być stosowane wspólnie z innymi procedurami diagnostycznymi, w tym dostępnymi obecnie testami genetycznymi na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, w celu zwiększenia skuteczności diagnostyki na różnych etapach choroby. – Jesteśmy w bieżącym kontakcie z firmą SNIBE w celu zabezpieczenia dostaw tych odczynników do Polski, a pierwsza ich partia dotrze do kraju w ciągu kilku najbliższych dni – skomentował Janusz Płocica, prezes PZ Cormay.

Obecnie kilka ośrodków diagnostycznych w Polsce posiada już sprzęt umożliwiający przeprowadzanie testów z wykorzystaniem odczynników MAGLUMI 2019-nCoV. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi ośrodkami diagnostycznymi w celu wyposażenia ich w stosowne analizatory i testy. – Kontaktujemy się też z instytucjami państwowymi informując je o możliwościach stosowania i dostaw nowych testów – dodał prezes.

PZ Cormay istnieje od 27 lat. Produkty spółki są eksportowane do 150 krajów świata. Głównym akcjonariuszem spółki jest Total FIZ, który kontroluje ponad 23 proc. akcji. Reszta należy do akcjonariatu rozproszonego. (wnp.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here