Ratuj życie, nie niszcz przydatnych leków

950

W Holandii co roku wyrzuca się leki o wartości około 100 milionów euro. Leki zwrócone do apteki muszą zostać zniszczone. Prosimy rząd o zapewnienie, że zwrócone leki mogą być używane, a nie spalane. Argumentem uzasadniającym to marnotrawstwo jest to, że nie można zagwarantować jakości leku. To ważny punkt uwagi. Dlatego opowiadamy się za ograniczeniem zbiórki do leków, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, znajdują się jeszcze w nieotwartym opakowaniu i nie przeterminowały się. Ponadto zbiórkę będą prowadzić lekarze i farmaceuci.

Petycja ma szerokie poparcie

Prawie każdy, kto słyszy o petycji, jest o niej pozytywnie nastawiony. Osoby, które ją podpisały wyraźnie wskazują, że ją popierają. Farmaceuci, lekarze rodzinni, dziennikarze, osoby opiniotwórcze, artyści, przedsiębiorcy itp. to tylko niektóre z osób, które zadeklarowały chęć i współpracę w fazie przygotowań.

My, Sygnatariusze tej petycji informujemy, że w aptekach w Holandii co tydzień zwracane są tysiące kilogramów leków, że przepisy prowadzą do zniszczenia tych leków, że leki te nadal mogą być bezpiecznie stosowane i nadal są skuteczne, że gdzie indziej istnieje pilna potrzeba leków (obecnym przykładem jest sytuacja kryzysowa na Ukrainie).

Sygnatariusze apelują o wyrażenie zgody na pobranie, transport i darowiznę zebranych leków spełniających powyższe warunki bezpieczeństwa, pomoc w konstruktywnym sposobie wdrożenia zmian legislacyjnych, które są niezbędne, aby móc w przyszłości stosować ten lek, zamiast go wyrzucać.

https://petities.nl/petitions/red-levens-vernietig-geen-bruikbare-medicijnen?locale=nl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here