Ratunek dla osłabionych włosów

2219

Liczne zapowiedzi naukowe poprzedzające odkrycie cudownych leków na łysienie androgenowe i plackowate wciąż się nie sprawdziły. Miliony ludzi na całym świecie nadal mają problemy z włosami. Choć nie ma widocznego przełomu w tej dziedzinie, co jakiś czas pojawiają się metody i preparaty, które powstrzymują wypadanie włosów i pomagają je zagęścić. Unikatowa formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego Dr.CYJ Hair Filler pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy, a także odżywia mieszki włosowe. Taki zabieg można wykonać w gabinecie Kosmetologii Medycznej Wiolety Szot.

Na ludzkiej głowie znajduje się średnio 100 000 włosów, rosnących 1–2 cm miesięcznie. Codziennie wypada nam ok. 50-100 włosów i jest to zjawisko normalne. Jeżeli natomiast dostrzegamy, że włosów wypada więcej niż 100 dziennie, może to wskazywać na początek  łysienia androgenowego lub plackowatego. Specjaliści zapewniają, że metoda Dr.CYJ Hair Filler jest skuteczna w powstrzymaniu tego procesu.

Kuracja trwa 2 miesiące i wymaga przeprowadzenia 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się jej powtórzenie po 6 miesiącach. Wskazana jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów i przyspieszyć ich odrost oraz je pogrubić i zagęścić.

– Zalecana jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu – wyjaśnia  Wioleta Szot, dyplomowana pielęgniarka i kosmetolog. – Przyczyną może być niedobór składników potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosów, stres, częste odchudzanie  lub zaburzenia hormonalne, które powodują łysienie. Zdecydowana większość przypadków dotyczy mężczyzn, ale u kobiet o dużej wrażliwości mieszka włosowego na androgeny również może do niego dojść.  Kuracja peptydowa wpływa znacząco na poprawę kondycji osłabionych  wypadaniem włosów.

Preparat Dr.Cyj Hair Filler zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych ze stabilizowanym kwasem hialuronowym, który ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. Niewielkie dawki peptydów przyczyniają się do zahamowania procesu wypadania włosów i działają dokładnie w tych miejscach, gdzie powinny wywołać korzystne zmiany w komórkach. Po wniknięciu w skórę głowy, peptydy naśladują naturalne substancje, obecne w organizmie, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów.

Innowacyjnym działaniem w leczeniu problemów z włosami jest powolne uwalnianie substancji aktywnych, które pozwala na stopniowe i długotrwałe wnikanie składników leczniczych  w głąb skóry. Zapewnia to ciągłe pobudzanie komórek do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.

–  Działanie to stymuluje mikrokrążenie skóry głowy, odżywia i odnawia osłabione mieszki włosowe oraz przyspiesza porost włosów – tłumaczy Wioleta Szot. – Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu DR.CYJ Hair Filler trwa ok. 30 min.  Polega na wykonaniu serii mikro wkłuć z podawaną niewielką ilością skoncentrowanego preparatu. Praktycznie jest bezbolesny i nie trzeba dokonywać znieczulenia, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć. Zauważalne efekty terapii widoczne są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów, który przebiega w dwutygodniowych odstępach.

Należy pamiętać, że każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, obarczony jest przeciwwskazaniami. Kuracji peptydowej nie można wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, u osób z aktywną chorobą nowotworową, a także u pacjentów z otwartymi ranami oraz stanami zapalnymi w obrębie skóry głowy.  Pozostały osoby mogą bez obawa poddać się takiej kuracji.

Produkt DR.CYJ Hair Filler został doceniony w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i otrzymał tytuł: Perły Dermatologii Estetycznej 2017 w kategorii produktów zabiegowych: zdrowe włosy. Taka rekomendacja zachęca do sprawdzenia skuteczności tego preparatu w poprawie kondycji i wyglądu włosów.

Więcej informacji na facebooku Kosmetologia Medyczna Wioleta Szot

(JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here