Razem tworzymy przedsiębiorczość

965

Darmowa przestrzeń przez rok na spotkania w Klubie Biznesu MŚP Avangarda Przedsiębiorców w warszawskim Domu Technika NOT, to tylko jedna z  korzyści członkostwa w klubie. Kolejna, w dużej grupie atutów, to darmowy dostęp przez 12 miesięcy do profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych w samym centrum miasta, tuż obok metra.  Ale największą korzyścią z członkostwa w klubie jest integracja, w jednym miejscu,  małych i średnich przedsiębiorców, w budowaniu partnerskich relacji i nawiązywaniu kontaktów inspirujących do rozwoju działalności.

Inicjatorem i twórcą klubu jest Jacek Czauderna, założyciel i prezes Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, Akademii Praktyk Gastronomicznych i Hotelarskich, właściciel 6 restauracji oraz oficjalny dystrybutor kawy Jacobs i Piazza O’Oro oraz herbat Pickwick w Polsce.

 – Zyskałem licznych sojuszników, którzy entuzjastycznie popierają tę inicjatywę i włączają się w te działania. To będzie nasze wspólne dzieło, na którym zyska cały sektor MŚP. Mali i średni przedsiębiorcy tworzą w Polsce 50 proc. dochodu narodowego (PKB), a nie mają do tej pory silnej reprezentacji, którą teraz wspólnie tworzymy. Najwyższy czas, żeby mieli swój własny klub biznesowy i to w tak atrakcyjnym miejscu jakim jest Dom Technika w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5, do którego z Dworca Centralnego można metrem dojechać zaledwie w 7 minut – zachęca Jacek Czauderna.

W Klubie Avangarda jest kilka odrębnych pomieszczeń z miejscami siedzącymi dla 140 osób. Oprócz sali typowo restauracyjnej, jest także taneczna, kominkowa, brydżowa i dla VIP-ów. Do tego jeszcze piękne i duże pomieszczenia bankietowe  dla 400 osób na III piętrze tego secesyjnego i urokliwego obiektu, wybudowanego 117 lat temu. Można tu miło spędzać wolny czas w gronie znajomych i przyjaciół i wymieniać się nowatorskimi pomysłami.

Przekonały się o tym osoby, które uczestniczyły w takim spotkaniu 10 grudnia. Byli to przedstawiciele, reprezentujący różne branże w small biznesie od  usług e-commerce, marketingowych, podatkowych, księgowych, serwisowych po produkcję  zdrowej żywności oraz preparatów wzmacniających odporność pocovidową.  Każdy mógł przedstawić swoją działalność biznesową, w której się specjalizuje, i nawiązać pierwsze kontakty z partnerami, które będą skutkować dalszą współpracą. Te kontakty mogą zaowocować inspirującymi pomysłami i inicjatywami gospodarczymi.

Kandydatom na nowych członków Klubu Biznesu MŚP Avangarda Przedsiębiorców, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu, zorganizowanym przy współudziale dr Łukasza Grużewskiego, specjalisty rozwoju biznesu 4.0 , szef klubu Jacek Czauderna przedstawił warunki uczestnictwa. –  Aby zostać członkiem Klubu trzeba opłacić roczną składkę. Cena jest wyjątkowo atrakcyjna, bo wynosi zaledwie 900 zł netto dla pierwszych stu członków. Miesięcznie wypada to, po 75 zł. Dla następnej setki wzrasta do 1200 zł, a dla kolejnej do 1400 zł i to będzie już górna granica.

Każdy klubowicz otrzyma kartę z numerem ewidencyjnym, która będzie pełniła kilka funkcji. Jeśli wprowadzi nowego członka otrzyma dodatkowo na swoją kartę klubową 20 proc. wartości składki, czyli 180 zł do wykorzystania w restauracji klubowej Avangarda. – Te pieniądze przelejemy na jego kartę, którą będzie mógł płacić za serwowane tu posiłki albo trunki i to jeszcze z dodatkowym specjalnym rabatem dla klubowiczów MŚP – kontynuował szef Klubu. – Oczywiście, ta karta będzie aktywna tylko  u nas. Napoje takie jak kawa, herbata, woda czy soki będą za darmo w ramach rocznej składki za każdym razem jak będzie gościł w naszej restauracji. Dla VIP-ów będzie też specjalna oferta, która na pewno sprosta ich oczekiwaniom.

Zanim powstał Klub Biznesu, działająca tu od 10 miesięcy restauracja Avangarda też oferuje sporo atrakcji, z których korzystać będą także klubowicze.  Na piątkowe wieczory taneczne dla samotnych przychodzi tu po kilkaset osób. Wszyscy się świetnie bawią. Na poniedziałkowych spotkaniach z Tangiem Milonga też nie brakuje amatorów tego wyjątkowego tańca. Pod okiem wspaniałej instruktorki można się nauczyć nowych kroków i błyszczeć na parkiecie. Organizowane są również różne fora dyskusyjne,  pokazy, prezentacje i seminaria, na które do tej pory przychodziły dość przypadkowe osoby.

– W działalności klubowej będzie to miało zupełnie innych wymiar. Mamy tu Wi-Fi, urządzenia audio wizualne do prezentacji działalności firm, produktów i technologii. Możemy tu robić różne promocje i konferencje prasowe, a także wiele innych spotkań, w zależności od propozycji klubowiczów.  Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły, nawet najbardziej awangardowe, aby skonsolidować w jednym miejscu przedstawicieli całego sektora MŚP. – podsumowuje Jacek Czauderna i zaprasza wszystkich do aktywnej współpracy.

Jolanta Czudak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here