Rekordowy kontrakt przewoźnika czarterowego

2892

Międzynarodowy koncern turystyczny TUI jest liderem na europejskim rynku turystycznym. W wielu krajach posiada własną sieć hoteli, linie lotnicze oraz agencje turystyczne. Częścią grupy jest spółka TUI Poland, która współpracuje biznesowo z polską czarterową linią lotniczą Enter Air. Obie firmy zawarły pod koniec minionego roku rekordowy kontrakt o wartości prawie 304 mln zł. na świadczenie usług lotniczego przewozu osób i bagażu.

Umowa dotyczy obsługi lotniczej i sprzedaży miejsc w samolotach na sezon Lato 2019 – Zima 2019/2020 i została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2020 r. Wcześniejsza umowa z TUI Poland dotycząca współpracy na sezon Lato 2018 – Zima 2018/2019, została zawarta w październiku 2017 r. i była do tej pory największą w historii Enter Air. Jej wartość wynosiła prawie 81,5 mln dolarów (ok. 300 mln zł). We wrześniu 2017 r. Enter Air podpisał także umowę z Rainbow Tours o wartości ponad 46 mln dolarów (ok. 165 mln zł), a w grudniu zawarł kontrakt z Itaka Holdings o wartości 51 mln dolarów (ok. 182,5 mln zł).

– Bardzo udany rok zakończyliśmy podpisaniem niezwykle ważnej dla nas umowy, w ramach której przedłużamy naszą wieloletnią współpracę z TUI Poland – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air. –To był kolejny krok, potwierdzający naszą strategię długofalowej kooperacji z kluczowymi partnerami i mający na celu optymalizację naszego programu handlowego w następnych sezonach. W ostatnich miesiącach zawarliśmy już kontrakty ze wszystkimi, największymi touroperatorami w Polsce: Itaką, Rainbow Tours i TUI, obejmujące współpracę w sezonach Lato 2018 i Zima 2018/2019.

Enter Air jest liderem rynku czarterowego w Polsce. Obsługuje wszystkie największe rynki czarterowe Europy. Otrzymane nagrody i wyróżnienia potwierdzają, iż firmie udało się wejść do grona najlepszych przewoźników lotniczych w kraju.

źródło: Enter Air

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here