Roślinny raj pełen poinsecji

1413

Od jesieni poinsecje podbijają serca licznymi kolorami i odmianami, nie tylko na Boże Narodzenie. Te piękne rośliny są atrakcyjnym dodatkiem do stylizacji pomieszczeń mieszkalnych, którym chce się nadać wyjątkowy wygląd. Te wszechstronne piękności można kreatywnie łączyć z innymi roślinami. Projektanci ze Stars for Europe prezentują rozmaite sposoby na dekorowanie wnętrz gwiazdami betlejemskimi, zaznaczając jednocześnie, że na początku sezonu to zadanie jest znacznie łatwiejsze ze względu największą dostępność różnych odmian. Miłośnicy poinsecji nie muszą zwlekać z zakupem do adwentu.

Green living

Rośliny domowe odgrywają ważną rolę w modnym stylu green living. Gwiazdy betlejemskie preferują często to same stanowisko jak wiele roślin doniczkowych i to sprawia, że można je łatwo z nimi łączyć. Już od października morelowe lub kremowe poinsecje mogą stanowić kolorowe akcenty na tle okazałych palm, pilei czy monster. Delikatne odcienie przylistków połączone z różnymi odcieniami zieleni dają efekt niezwykłej harmonii.

Ciepłe jesienne odcienie

Czysta harmonia: połączenie moreli, terakoty i burgundu przywołuje na myśl późne lato. Kolorowe gwiazdy betlejemskie są dostępne już w październiku, co oznacza, że stanowią uzupełnienie dla szerokiej gamy całorocznych roślin doniczkowych. Terakota ze względu na kolor i strukturę jest doskonałym wyborem. To klasyk, który tak jak poinsecja, nie wychodzi z mody.

Delikatne odcienie różowego

Subtelne odcienie różu są dziś wszędzie – w modzie, kosmetyce, a także w wystroju wnętrz. W kosmetyce odcień bladego różu jest bardzo pożądany; wystarczy nałożyć róż na policzki, by w kilka sekund wyglądać świeżo. We wnętrzarstwie róż wybija się na tle stonowanej kolorystki. Gwiazdy betlejemskie w delikatnych, pastelowych odcieniach są dostępne już od października. Ich kolorowe, przylistki wyglądają szczególnie intersująco w połączeniu z dodatkami w kolorze żółtej ochry i nadają głębię delikatnym kolorom. Nawet w połączeniu z krzykliwym różem są pełne magii. Wiszące półki są idealnym przepierzeniem w salonie. Można w kilku prostych krokach udekorować je roślinami kwitnącymi dobierając je do pory roku. Zimą pożądane są gwiazdy betlejemskie w towarzystwie sukulentów. Aby uzyskać modną kombinację warto połączyć delikatne odcienie różu z intensywnymi odcieniami.

Pokój pełen ”rumieńców”. Modne zaróżowione gwiazdy betlejemskie na pierwszy rzut oka wydają się eteryczne, ale w rzeczywistości są to bardzo mocne rośliny. Subtelne odcienie sprawią, że można na nowo zakochać się w swoim domu.

Naturalny urok stylu country

Życie na wsi jest pełne uroku i ma wiele do zaoferowania. Elementy vintage można odpowiednio dopasować do modnych mebli. Wybór materiału jest bardzo istotny i powinien być jak najbardziej naturalny. W tym nurcie gwiazdy betlejemskie mogą być eksponowane na długo przed adwentem, nadając świeżość dekoracjom. Możliwości są nieograniczone. Można wyeksponować cały rząd doniczek na półce lub wypełnić nimi plecione kosze.

Stars for Europe

Stars for Europe (SfE) to marketingowa inicjatywa europejskich producentów poinsecji Dümmen Orange, Selecta One, Beekenkamp i Syngenta, wspierana przez MNP Flowers. Została zapoczątkowana w 2000 roku w celu promocji poinsecji oraz zapewnienia jej długofalowej sprzedaży w Europie. Aktualnie SfE obejmuje 22 europejskie kraje. (IW)


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here