Rozpoczął się Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

169

Ponad 100 prelegentów z kraju i zagranicy spotka się w ciągu siedmiu dni z mieszkańcami lub gośćmi Dąbrowy Górniczej, aby opowiadać o nauce. Podczas rozpoczynającej się tam 15. edycji Festiwalu Nauki odbędzie się 150 inspirujących spotkań. Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej  realizowany jest wspólnie przez Akademię WSB oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Potrwa od 25 do 31 marca. Przewidziano zajęcia dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

„We wszystkich edycjach festiwalu uczestniczyło już ponad 160 tys. osób. Tegoroczna – jubileuszowa – edycja Festiwalu Nauki to oczywiście wybitne postaci świata nauki i kultury, wyjątkowo duża liczba wykładowców zagranicznych, bogata oferta zajęć przeznaczonych dla młodzieży oraz wspaniałe inicjatywy i zajęcia przygotowane przez partnerów” – zapowiada wydarzenie rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

„Festiwal to przystępnie serwowana wiedza z różnych biegunów i nauka w wielu wymiarach” – zapowiada prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Dodaje, że przed uczestnikami festiwalowych wydarzeń swoje podwoje otwierają miejskie instytucje.

W tym roku w ramach festiwalu będzie można się spotkać z wybitnymi polskimi himalaistami i posłuchać ich opowieści o świecie ośmiotysięczników. Będą też debaty o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach, które zmieniają codzienność. W programie jest też m.in. spotkanie poświęcone pytaniu o wolną wolę i przeznaczenie.

Podczas festiwalu uczestnicy zastanowią się także m.in. jakie są dzieci z chmur, jak zrozumieć pokolenie YT i Igenów, XD i LOL, oraz jak osiągnąć FLOW w pracy. Szereg spotkań przygotowano również w języku angielskim, a poprowadzą je prelegenci m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru, Nigerii, Rumunii i Turcji.

W programie znalazły się warsztaty i spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia literackie, artystyczne oraz turnieje sportowe, a także codzienne zajęcia w dąbrowskim obserwatorium astronomicznym.

PAP – Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych festiwalu. Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej. 

PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here