RYANAIR przywraca 40 proc. lotów od lipca

1121

Załogi pokładowe oraz pasażerowie będą podróżować w maseczkach, po dokonaniu pomiaru temperatury. Ryanair, niskokosztowa linia lotnicza nr 1 w Europie, ogłosiła plan przywrócenia 40 proc. pierwotnego rozkładu lotów od  lipca. Warunkiem uruchomienia połączeń jest zniesie restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach. Ryanair będzie wykonywał prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 90 proc. tras w porównaniu do okresu sprzed epidemii Covid-19.

Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach. Liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa, niż w pierwotnym rozkładzie.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przeowożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru  temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podórży – w terminalu i na pokładzie samolotu. Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, którch skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Pomiar temperatury i maseczki/ zakrywanie nosa i ust, są kamieniem węgielnym powrotu do latania, zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

Eddie Wilson, prezes zarządu Ryanair DAC zapewnił: będziemy ściśle współpracować z organami zdrowia publicznego,  żeby loty, skutecznie ograniczały rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Jak już pokazano w Azji, kontrole temperatury oraz maseczki / osłona nosa i ust są najskuteczniejszymi sposobami osiągnięcia tego celu na krótkich dystansach (1 godzina) na jednolitym rynku europejskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here