Sadownicy przejmują inicjatywę

1203

Stan epidemiologiczny na terenie Grójca określany jest jako ciężki. Bardzo pomocne w walce z koronawirusem jest odkażanie całego miasta. Z taką inicjatywą i wsparciem dla lokalnej społeczności wyszli sadownicy, którzy dysponują odpowiednim do tego sprzętem.

         Liczba zachorowań i zgonów na terenie miasta Grójec i całego powiatu grójeckiego zwiększa się z dnia na dzień. Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna wydała oświadczenie, że na terenie powiatu grójeckiego, z powodu epidemii, zmarło już dziewięć osób, a ponad 900 objętych jest domową kwarantanną. Zarówno mieszkańcy jak i władze miasta czują się zagrożeni epidemią. Lokalni sadownicy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wyszli ze szlachetną inicjatywą.
        Grójec to miasto słynące z dużej liczby sadów, a lokalne jabłka od lat podbijają światowy rynek. Sadownicy wyposażeni są w potrzebny i profesjonalny sprzęt, który teraz może przyczynić się do uratowania ludzkich istnień.
       „Skoro mamy taką możliwość i dysponujemy sprzętem odpowiednim do tego zadania, sądzę, że powinniśmy włączać się do podobnych inicjatyw i pomagać w trudnej sytuacji”- twierdzi Wojciech Kot, jeden z głównych inicjator dezynfekcji miasta. Pomysł spotkał się z akceptacją lokalnej społeczności i burmistrza miasta, Dariusza Gwiazdy „ Cieszę się, że moja inicjatywa spotkała się z tak pozytywną reakcją. Zarówno mieszkańców miasta, jak i sadowników z innych regionów. Zmotywowaliśmy do działania też innych sadowników – wczoraj koledzy odkazili Nowe Miasto nad Pilicą. To dobrze, że potrafimy zmobilizować nasze siły – podsumowuje Wojciech Kot.
     Do tej pory przeprowadzono już dwie pełne dezynfekcję, trwające od 23 do 5 nad ranem. Mieszkańcy w czasie jej trwania zobowiązani są do nieopuszczania domów oraz zamknięcia wszelkich dopływów powietrza z zewnątrz. Wykorzystany został sprzęt, głównie przeznaczony do oprysków w lokalnych sadach. Teraz zagościł na ulicach pustego miasta.
W najbliższym czasie zostanie przeprowadzonych jeszcze kilka podobnych operacji, a lokalni sadownicy znowu wcielą się w rolę bohaterów.

Tekst przygotowali studenci dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here