Siemens kieruje do studentek uczelni technicznych program „Inżynierki 4.0”

826

Trwają zapisy do trzeciej edycji programu edukacyjnego Siemensa „Inżynierki 4.0”, skierowanego do studentek uczelni technicznych. Program jest szansą na nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych, a nawet uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach branży przemysłowej dla najlepszych studentek. Do 8 marca 2020 r. można wziąć udział w rekrutacji do programu i dać sobie szansę na lepszy start zawodowy. Ubiegłoroczne laureatki zostały m.in. panelistkami Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jednym z głównych założeń programu jest uświadomienie młodym kobietom zainteresowanym technologiami, mnogości dostępnych dla nich ścieżek zawodowych. Jednocześnie ma zachęcić kobiety do inżynierskiej edukacji. Zaledwie 6 na 1000 kobiet z wyższym wykształceniem wybiera pracę związaną z nowymi technologiami.

Tak wynika z raportu Komisji Europejskiej „Women in digital age”. Coraz mniej kobiet zainteresowanych jest uczestnictwem w sektorze cyfrowym, wciąż nie wykorzystujemy ich olbrzymiego potencjału. Raport wskazuje, że większy udział kobiet w branży technologicznej wpłynąłby pozytywnie na rozwój gospodarczy i wzrost PKB. Kadry w przemyśle wzmocniłyby się ilościowo i jakościowo, a same kobiety otrzymałyby możliwość pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym.

– Chcemy wspierać wprowadzanie większej liczby kobiet do przedsiębiorstw technologicznych o charakterze innowacyjnym oraz uwalnianie ich potencjału, przekonują organizatorzy programu. –  Inspirujemy kobiety, studentki, przyszłe inżynierki do rozwoju kariery w branży technologicznej, Wierzymy, że szczególnie teraz, w czasach niedoboru kadry inżynierskiej, stoi przed nimi doskonała okazja do zmiany status quo.

Patronat nad projektem edukacyjnym „Inżynierki 4.0” objęły: Ministerstwo Rozwoju, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. (info)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here