Chrystus miał grupę krwi AB Rh minus

15194

Naukowcy nie odkryli jeszcze pochodzenia w krwi tajemniczego czynnika Rh-. Wiedzą natomiast, że występuje dopiero od ok. 25 – 35 tys. lat. Niezwykłości dodaje fakt, że nasza krew jest oporna na mutacje i zmiany. Krew ze wskaźnikiem Rh- odkryto w grobowcach faraonów, ale też grupę krwi AB Rh- miał Jezus Chrystus.

U ludzi występują cztery podstawowe grupy krwi: A, B, AB i O. Klasyfikacja ta pochodzi, według naukowców, od białek występujących na powierzchni komórek, które są zaprojektowane do zwalczania bakterii i wirusów w organizmie człowieka. Zdecydowana większość ludzi na naszej planecie posiada te białka. Oznacza to, że mają krew o układzie Rh+.

U osób z krwią o czynniku Rh minus brakuje tych białek. W jaki sposób tę – zdawałoby się niewielką – różnicę tłumaczą naukowcy? Równie ważne pytanie brzmi: dlaczego ta różnica w ogóle istnieje? Jak się okazuje, znalezienie rozwiązania tej zagadki wcale nie jest takie proste.

Wielu współczesnych naukowców uważa, że człowiek ewoluował od małp. Mają dużo dowodów, aby poprzeć swoje teorie, w tym nowoczesne analizy krwi i badania porównawcze między współczesnym człowiekiem i niższymi antropoidami (szympansy, małpy rezus). Genetyczne badania odkrywają, że możemy tylko dziedziczyć to, co mają nasi przodkowie, z wyjątkiem mutacji. Wydaje się, że współczesny człowiek i małpy mogły mieć wspólnego przodka kiedyś w zamierzchłej przeszłości. Skąd jednak wziął się odczyn Rh-? Jeśli nie mamy go w spadku po prehistorycznym człowieku, to czy jest możliwe, że człowiek jest potomkiem starożytnych astronautów?

Próby rozwiązania tajemniczej zagadki

Jedna z najbardziej niesamowitych interpretacji tej odmienności zakłada, że krew Rh- została wprowadzona do populacji przez obce organizmy. I nie chodzi tu o wirusy czy bakterie, ale o anioły lub kosmitów!

W hebrajskich przekazach można znaleźć opowieści o nefilimach, aniołach, którzy zamieszkiwali Ziemię (głównie Europę), łącząc się z ludzkimi kobietami. Wyróżniali się ponadprzeciętną inteligencją, wyostrzonymi zmysłami, niższą temperaturą ciała, wyższym ciśnieniem krwi, zwiększonym występowaniem zdolności paranormalnych. W cechach zewnętrznych wyróżniał ich wysoki wzrost, głównie niebieskie lub zielone oczy, blond lub rude włosy, większa wrażliwość na działanie promieni słonecznych.

Wzmianki o olbrzymach pojawiają się w Starym Testamencie, m. in. w Księdze Mądrości Syracha oraz w Księdze Liczb, gdzie pojawią się informacje, że w Kanaanie żyli „potomkowie olbrzymów”.

Inna teoria głosi, że upadłe anioły to przybysze z innych planet. Wiele starożytnych tekstów, a także Biblia wspiera teorię o pozaziemskich istotach, które „zeszły na ziemię”. W tekstach przedchrześcijańskich jest mowa o rasie, która „przyszła z nieba na ziemię”. Szczególnie dużo informacji na ten temat dostarcza Księga Henocha, hebrajska księga apokryficzna.

Spekulacji jest coraz więcej

Jak dotąd nie przedstawiono jednoznacznie udokumentowanych naukowo dowodów na pochodzenie krwi ze wskaźnikiem Rh-. Zbadano za to wiele pseudo i rzeczywistych danych na przestrzeni kilkudziesięciu lat, które są zbieżne lub sprzeczne. Kilka z nich wymienia portal vismaya-maitreya.pl. Można tam przeczytać, że np. jedni badacze twierdzą, że Rh- jest najczystszą i najstarszą grupą krwią ,,linii od Boga”. W tym uzasadnieniu część badaczy odwołuje się do  grupy krwi Jezusa Chrystusa (AB Rh-). Tajemnica jego krwi ukryta jest w dziele Ducha Świętego, z którego Jezus został poczęty (trzecia Osoba Trójcy).

Autor artykułu na vismaya-maitreya.pl przytacza także pytanie naukowców: Jaką grupę krwi mieli Adam i Ewa? Dedukują, że byli czystej ludzkiej rasy krwi Rh minus. Ewa popadła w „grzech” i zanieczyściła się krwią z zewnątrz, co doprowadziło do narodzin Kaina z grupą krwi Rh+.

Kto czuje w sobie pierwiastek boski lub ma wyjątkowe zdolności intuicyjne, niech się upewni, czy przypadkiem nie ma krwi A Rh- lub AB Rh-.

Zanim  jednak nie otrzymamy ostatecznej odpowiedzi na pytanie, skąd wzięła się krew ze wskaźnikiem RH-, fantastycznych teorii pewnie będzie przybywać. W kolejnym artykule odniosę się do sugestii, że grupa krwi Rh- to pozostałość po kosmitach.  Jest wiele dowodów, które mogą tę tezę potwierdzać.

Redakcja Liderów Innowacyjności tworzy funclub grupy Rh minus. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami. Nie chodzi tylko o zaspokojenie zwykłej ciekawości, ale w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń będziemy wiedzieli kto może podzielić się swoją krwią z potrzebującymi.

Ludzi z grupą krwi Rh- jest na całym świecie zaledwie 15 proc. W tym gronie największy wskaźnik stanowią osoby z grupą 0 Rh minus, a  najmniejszy z grupą A, B i AB Rh-. W Polsce grupę A Rh- ma 6 proc. osób, a B Rh- zaledwie 2 proc.  Pamiętajmy, że sztucznej krwi nie udało się stworzyć nikomu na świecie. Można ja otrzymać tylko od drugiego człowieka.

Opracowała Jolanta Czudak

57 KOMENTARZE

  • Witam,

   Każdy taki kontakt jest cenny i ważny. Wszyscy mamy ze sobą coś wspólnego, może właśnie tajemnicze pochodzenie? Będę zgłębiać ten sekret w rozmowach z badaczami. Pozdrawiam noworocznie

  • Mam tę samą grupę i nie mogę się doczekać kiedy zagadka jej pochodzenia zostanie rozszyfrowana

  • Z wiekiem przybywa nam dolegliwości, ale przy innej grupie krwi mogłoby ich być jeszcze więcej.

 1. Ja mam A RH- ciekawy artykuł . To fakt minusowców jest mniejszość .Ale wydaje mi się że to nigdy nie będzie wyjaśnione

  p.s temperature codziennie rano mam 35,4 do 36,2 obecnie w pracy mamy pomiary ze wzgledów nam znanych koronawirusowych

  • Pani Małgorzato,

   Temperatura mojego ciała jest podobna jak u Pani. Rzadko się zdarza, żeby wynosiła 36,6 st. U mojego męża (0Rh-)tak samo. Śmieszy mnie jak badają nam temperaturę w różnych miejscach i mamy zawsze sporo poniżej standardowej normy. Zdumiewające, że nikt o to nigdy nie pyta, choć budzi to zdziwienie! Panuje powszechne przekonanie, że przy tak niskich temperaturach organizm jest osłabiony, ale żaden lekarz nigdy się tym nie zainteresował. Bardzo chciałabym to wyjaśnić, dlatego w lutym zamierzam przeprowadzić rozmowę z profesorem hematologii, może on wniesie coś ciekawego to tej zagadkowej grupy krwi. A póki co, trzymajmy się razem.

 2. Wygląda na to, że na tym kawałku skały żyjąą potomkowie, hybrydy pierwotnych stworzeń wodnych rasy NUN. Istoty te zostały pierwotnie stworzone do eksploracji mórz i oceanów , a gdy wyłoniły się lądy zapragnęły również go zdominować. Początkowo miały wężowy wygląd by po wielu staraniach przyjąć w pełni humanoidalny. wygląd W biblijnym tłumaczeniu są potomkami ( hybrydami) węża czyli Kaina i zdominowali ten świat.

  • Witam posiadam grupę krwi Ab RhD-
   Jeżeli mogę prosić o pomoc w ustaleniu do jakiej grupy należy moja grupa krwi. Pozdrawiam

 3. Niższa temperatura jest spowodowana zawartością hemocyjaniny we krwi, która jest odpowiedzialna za m.in. transport tlenu do komórek jak hemoglobina u naczelnych. Gdy tamta zawiera żelazo, barwiące krew na czerwony kolor hemocyjanina zawiera miedź barwiącą krew na kolor siny. Hemocyjanina jest charakterystyczna dla głowonogów t.j. ośmiornic, kałamarnic, rzadkich skrzypów wodnych, węży i SKARABEUSZY.
  W czasie rytuału obrzezania imami , rabin i chaldejczycy identyfikowali rzadko przychodzących wówczas na świat męskich potomków Kaina po smaku i kolorze ich krwi.

 4. Mam grupę krwi AB minus, jestem ruda, wrażliwa na słońce, mam wysokie ciśnienie i niska temperaturę, a przede wszystkim rozwinięte zdolności paranormalne, jestem bioenetgoterapeutka, przewiduje przyszłość. Jeżeli się do czegoś przydam, to jestem do dyspozycji

  • Mam podobnie. wysokie ciśnienie, do upału się długo przyzwyczajam. Zdolności wyjątkowej intuicji również, wśród znajomych bioenergoterapeuci…

 5. Zero minus brak żył niższa temperatura ciała podwyższone ciśnienie stałe mi za ciepło , martwi mnie ten jeden kręg więcej nie chcę być dziwadlem

  • Choroba autoimmunologiczna jest niestety charakterystyczna dla osób z minusowym odczynnkiem Rh.

 6. Witam serdecznie,posiadam również grupę AB Rh-, chętnie poznam, nawiążę kontakt z osobami o tej samej grupie krwi w celu wspólnych dyskusji oraz wymiany doświadczeń. Pozdrawiam serdecznie grupę.

  • Krew z grupy B Rh- ma na świecie tylko 2 proc. osób. Dla przypomnienia grupa O rh – to ok. 15 proc. Jesteśmy w mniejszości dlatego powinniśmy się wspierać i dążyć do wyjasnienia jaką badacze mają teorie na temat pochodzenia odczynnika Rh-.

 7. Witam na forum. Mam grupę krwi AB Rh (-). Temperatura mojego ciała waha się od 35 do 36.2
  Co ciekawe , mam troje dzieci z
  krwią Rh minus, a mój mąż ma krew Rh +

  • Witam posiadam grupę krwi Ab RhD-
   Nie stety nie mam pojęcia do jakiej grupy należę i czy jest to rzadka czy też grupa krwi.
   Jeżeli mogę prosić o pomoc w ustaleniu do jakiej grupy należy moja grupa krwi. Pozdrawiam

  • Panie Janku,
   Podział na grupy krwi A, B, AB, O związany jest z występowaniem na krwinkach czerwonych pewnych charakterystycznych białek, które określane są mianem antygenów grup krwi. W grupie O – brak jest antygenu na krwinkach. Grupa A – ma na krwinkach antygen A, a grupa B – ma na krwinkach antygen B, natomiast grupa AB – ma na krwinkach zarówno antygen A i B.
   W surowicy krwi (w uproszczeniu osocza) znajdują się naturalne przeciwciała skierowane przeciwko nieobecnemu antygenowi w krwinkach np. grupa O – przeciwciała anty-A i anty-B, grupa A – przeciwciała anty-B, grupa B – przeciwciała anty-A, z kolei grupa AB – nie posiada przeciwciał
   W przypadku przetoczenia krwi z antygenami, których pacjent nie ma, występuje groźna reakcja poprzetoczeniowa. Dlatego należy przetaczać krew tej samej grupy w zakresie ABO.

   Oprócz antygenów A i B dość duże znaczenie ma również antygen D. Jeżeli ktoś ma w swojej krwi antygen D określany jest jako Rh-dodatni. Przeciwnie, u osoby Rh-ujemnej, antygen D nie występuje. Aż u 85 proc. ludzi występuje czynnik D. Natomiast u pozostałych 15 proc. czynnik ten nie występuje. Jego obecność lub brak nie jest w żaden sposób uzależniona od antygenów A i B, a więc każda z grup A, B, AB , 0 może wystąpić jako Rh + lub jako Rh -. Na przykład krwinka czerwona u osób z grupą AB Rh + będzie zawierała i antygeny A, i antygeny B, i antygeny D. Przeciwciała do antygenów Rh powstają przez kontakt z obcymi krwinkami. Gdy osobie, która ma krew Rh minus poda się krew dawcy Rh dodatniego w osoczu pojawią się przeciwciała anty-Rh. Do układu Rh należy więcej antygenów: C, c, E, e i Cw.
   Znajomość czynnika Rh jest niezbędna przy przetaczaniu krwi, przeszczepianiu narządów oraz w sytuacji kiedy para planuje zajście w ciążę i jest w tzw. konflikcie serologicznym.

  • Ja też chciałabym wiedzieć na ten temat jak najwięcej dlatego wkrótce zacznę rozmawiać z naukowcami i lekarzami o fenomenie odczynnika Rh- i zamieszczać publikacje na stronie. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości

  • Tak, jest nas już spora grupa. Możemy zorganizować jakieś spotkanie online, do którego zachęcam. Mam komunikator do zdalnej komunikaji i chętnie zorganizuję taki spotkanie, żebyśmy się lepiej poznali.

  • Pani Karolino, proszę na mojego maila wysłać mi telefon do Pani. Na pewno oddzwonię. Do usłyszenia Jolanta

 8. Witam serdecznie🙂. Jestem posiadaczką A RH minus. Włosy blond, niebieskie oczy, W zimie jestem ciągle przykrywana kołdrą przez męża.. nie rozumie, że jest mi gorąco😉 Czuję się dziwnie od dziecka w tym świecie, tak jakbym trafiła tutaj przez pomyłkę😯. Często mam sny prorocze. Jeszcze parę dziwnych rzeczy przytrafiło mi się. Jak ktoś ciekawy to mogę napisać bo sama nie wiem, co to było?! Pozdrawiam. JKK

  • Pani Jolu,
   Nie tylko jako Pani imienniczka, ale posiadaczka takiej samej grupy krwi, mocno zachęcam do dzielenia się swoimi przeżyciami. Na portalu liderzyinnowacyjnosci.com mamy zakładkę wiedza alternatywa oraz inne dziedziny, gdzie możemy publikować wszystkie informacje dotyczące naszych osobliwości. Gorąco do tego wszystkich namawiam. W końcu jestesmy wyjątkowi i trzeba o tym otwarcie i głośno mówić. Jola

 9. Witam, również mam grupę krwi AB Rh- jak się okazało najrzadziej występująca. Badania robiłem przypadkiem z powodu chęci wstąpienia do TSW. Zawsze byłem chyba specyficzny. Wysokie ciśnienie, zdrowie raczej bardzo dobre, inteligencja i rozwinięta intuicja oraz zdolności analityczne. Oprócz tego jestem numerologiczną „11”, a w horoskopie chińskim jestem wężem ziemi, w horoskopie normalnym baranem, a w celtyckim klonem. Niezły układ prawda? Jakbym był potrzebny do czegoś to czekam na kontakt, może dowiemy się wszyscy czegoś ciekawego o sobie.

 10. Witam serdecznie – grupa krwi AB RH minus. Oczy niebieskie, zainteresowania duże, min. parapsychologia, wrażliwość na światło, dobry handlowiec może dlatego że umiem czytać z osoby z którą rozmawiam, wyostrzone zmysły – trener psów jedno z zainteresowań. Syn ma po mnie RH minus i oboje mamy dziwne migreny. Tematy wyżej wymienione od zawsze nas interesowały. Andrzej. Pozdrawiam serdecznie innych Nefilimów…

 11. Mam grupę AB rh (-) Jestem ósmym pokoleniem w lini żeńskiej ( o którym wiem ) . Moja stała temperatura ciała to 35.3° . Mam nadciśnienie , zielono – niebieskie oczy I włosy zloty blond . Rozmawiam ze zmarłymi ( jak większość kobiet w mojej rodzinie . Mam przeczucia I bardzo częste deja vu. Prześwietlam ludzi ma wylot . Ludzie nie chcą patrzeć mi w oczy .Jestem grafikiem oraz osobą wszechstronnie utalentowaną . Pozdrawiam .

 12. Cała moja rodzina dzieci mąż i ja mamy czynnik RH-, jesteśmy ciemnowłosi, mamy brązowe i zielone oczy. Tolerancja na zimno? Mąż i najstarszy syn maja wyższa niż ja i najmłodszy potomek a nadmienię ze obaj synowie maja grupę krwi AB -. Czytam to co tu wypisujecie i nie wiem czy śmiać się czy płakać , aczkolwiek z prwną dozą zaciekawienia …

 13. Cała moja rodzina dzieci mąż i ja mamy czynnik RH-, jesteśmy ciemnowłosi, mamy brązowe i zielone oczy. Tolerancja na zimno? Mąż i najstarszy syn maja wyższa niż ja i najmłodszy potomek a nadmienię ze obaj synowie maja grupę krwi AB -. Czytam to co tu wypisujecie i nie wiem czy śmiać się czy płakać , aczkolwiek z pewną dozą zaciekawienia …

 14. Mam grupe krwi B RH-…Mam temperature zazwyczaj nizsza niz 36°.czuje i wiem, ze jestem ” inna” niz wiekszosc ludzi.Jestem bardzo wrazliwa, ale tez bardzo cenie wolnosc. Jezeli czegos nie che, to nikt nie zdola mnie przekonac. Umiem „czytac” ludzi. Mam swiadomosc, ze jestesmy oklamywani przez ” elity”…ciezko mi zrozumiec, ze wiekszosc ludzi jest tak podatna na manipulacje. Jestem wierzaca i wrecz mam pewnosc, ze Bog istnieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here