Skomplikowane życie młodego geniusza…

1016

Obecnie gdy mamy więcej czasu warto poświęcić go na coś przyjemnego, a familijny wieczór przy dobrym filmie wydaje się świetną okazją. Obdarowani to idealna propozycja dla kogoś, kto szuka rodzinnego filmu na którym można uronić parę łez. Jest to historia o wybitnie uzdolnionym dziecku. 

Marc Webb to reżyser obu części Niesamowitego Spider-Mana oraz seriali takich jak The Code czy Instynkt. Webb postanowił wrócić nieco na ziemię i skupił się na prostej obyczajowej historii podszytej lekkim dramatem. Obdarowani to przykład kina familijnego o prostej strukturze. Na początku jest sielanka później zaś pojawiają się problemy.

Dziewczynka jest nie tylko geniuszem matematycznym, ale również umie wyrażać własne zdanie. Mary pyskuje już od pierwszego dnia w szkole. Dla niej zadanie trzy dodać cztery to żart. To czego uczą się jej koledzy ona ma w jednym palcu. Bohaterka pokazuje również swój charakter w momencie gdy przy całej klasie zaczyna bronić kolegi.

Mary Adler to siedmioletnia dziewczynka, która swój talent odziedziczyła po zmarłej matce oraz po babci. Młoda bohaterka to półsierota. Jej mama zmarła kilka lat wcześniej natomiast ojciec nigdy się nią nie interesował. Dziewczynkę samotnie wychowuje Frank brat matki, były nauczyciel filozofii. Mieszka z nimi również ulubieniec siedmiolatki czyli rudy kot z jednym okiem. Frank przeprowadził się z nią na przedmieście Florydy, gdzie dorabia naprawiając łodzie. Przyjaźni się z zabawną sąsiadką, która pomaga mu w opiece nad dziewczynką.

Gdy tylko Mary idzie do szkoły jej nauczycielka Bonnie szybko zwraca uwagę na to, że dziewczynka jest na wiele wyższym poziomie niż reszta dzieciaków. Frank chce, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ponieważ o to prosiła go zmarła siostra. Jednak, gdy dowiaduje się o tym jego bogata i wpływowa matka Evelyn, natychmiast wkracza do ich życia z gromadą prawników. Ma inne plany związane z przyszłością dziewczynki.

Sądowa rozprawa to przede wszystkim zderzenie zupełnie odmiennych ideologii. Opiekun będzie musiał stoczyć sądową walkę z własną matką o opiekę nad Mary. Kto przejmie opiekę nad dziewczynką? Bogata babcia, która wcześniej nie interesowała się jej losem, czy kochający wujek? Czy uda się znaleźć rozwiązanie, które będzie mogło usatysfakcjonować obie strony? Co tak naprawdę jest najlepsze dla dziecka? Film oprócz odpowiedzi na te pytania, zapewni widzom wiele emocji.

Autorka: Sylwia Rogala, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here