Skuteczne i komfortowe zabiegi bioregeneracji skóry, doceniane przez lekarzy i pacjentów

2428

Zaawansowane technologicznie produkty dostarczane na polski rynek przez Beauty Derm Aesthetic, gwarantują najwyższą jakość i skuteczność terapeutyczną w dermatologii klinicznej i estetycznej. Wśród wyróżniających się preparatów niezwykle cenione są właściwości atelokolagenu linerase i preparatu Sunekos, które wspomagają efektywną bioregenerację skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych części ciała przy występujących oznakach starzenia. Równie imponujące efekty w stymulowaniu naturalnych procesów odnowy skóry zapewnia laserowy zabieg Endolift, o czym przekonuje Artur Pindel, prezes Beauty Derm Aesthetic w rozmowie z redakcją Liderów Innowacyjności.

 – Skutecznych środków do biorewitalizacji skóry jest  dość dużo, dlaczego firma skupia się  właśnie na tych produktach?

– Wybór produktów jest rzeczywiście duży, ale my stawiamy na naturalne efekty wykonywanych zabiegów regeneracyjnych w dermatologii klinicznej i estetycznej. Zależy nam na tym, żeby aplikowane  preparaty nie zmieniały rysów twarzy, tylko powstrzymywały procesy i oznaki starzenia. Substancją czynną w produkcie Linearse jest atelokolagen.  Jest to kolagen typu I, z którego zostały usunięte telopeptydy, które odpowiadają za immunogenność białka, w związku z czym, preparat nie wywołuje reakcji alergicznych i skutków ubocznych. Jest to produkt o wysokiej aktywności biologicznej, który przyczynia się do uzyskania bardzo dobrych efektów, docenianych zarówno przez lekarzy jak i pacjentów.

– Bez żadnych syntetyków przywraca naturalną elastyczność skórze?

– Atelokolagen Linerase jest preparatem  nowej generacji, który bez dodatków syntetycznych służy do rewitalizacji i odbudowy skóry. Jest w stu procentach bezpieczny.  Lekarze nie muszą robić żadnych testów, sprawdzających czy  pacjent jest uczulony na kolagen. To znacznie bardziej ułatwia pracę z tym biostymulatorem, który utrzymuje się w skórze tylko do 72 godzin. Nie jest implantem i praktycznie nie powoduje, żadnych powikłań podczas procesów leczenia. Stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do produkcji własnego kolagenu . Preparat  sprawdza się najlepiej we wszelkiego rodzaju wiotkościach skóry na twarzy, szyi i dekolcie, spowodowanych wiekiem, ale także w likwidowaniu pociążowych brzuszków oraz wiotkości  w okolicach łokci i kolan.  Z dużym powodzeniem sprzedajemy go w Polsce od kilku lat, natomiast od roku z taką samą skutecznością oferujemy też  najnowszy preparat jakim jest Sunekos.

– Jakie są zalety tego preparatu?

–  Sunekos  jest unikatowym i opatentowanym połączeniem kwasu hialuronowego oraz  sześciu aminokwasów, które pobudzają regenerację macierzy zewnątrz komórkowej, stymulując równocześnie syntezę kolagenu i elastyny. Wśród tych aminokwasów jest m.in. glicyna, prolina, hydroksyprolina i hydroksylizyna oraz walina i lizyna, które umożliwiają wytwarzanie elastyny. W wyniku procesu starzenia się skóry, następuje zmniejszenie liczby aktywności fibroblastów, co powoduje redukcję elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Sunekos stymuluje  fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywany jest biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. Sunekos jest doskonałym biostymulatorem, łatwym w użyciu, który przynosi bardzo dobre efekty. Po takim zabiegu skóra jest napięta, elastyczna, rozświetlona i bez przebarwień.

– Rok na ocenę skuteczności preparat Sunekos na polskim rynku jest wystarczający?

–  Sunekos bardzo szybko zdobył uznanie lekarzy i pacjentów. Wprowadzenie poprzedniego preparatu Linerase zajęło nam około 3 – 4 lat. Po roku od premiery  Sunekosu zajmujemy w hierarchii tego produktu podobne  miejsce na rynku.  Ten preparat przeznaczony jest do aplikowania przez lekarzy. Podawany jest w formie iniekcji w różne partie ciała m.in. szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszary pod kolanami. Zapewnia głębokie i powierzchniowe nawilżenie oraz wygładzanie skóry. Można go stosować  w okolicy oka, która jest wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, szczególnie w celu likwidowania cieni pod oczami. Sunekos przynosi naprawdę świetne efekty.  Jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym nie dającym żadnych efektów ubocznych.  Zarówno lekarze jak i eksperci dzielą się bardzo pozytywnymi opiniami o jego skuteczności w bioregeneracji skóry. Takie testymoniale pojawiają się w wielu mediach, w tym także internetowych. Mamy nadzieję, że podobne zainteresowanie wywoła nasz najnowszy produkt, który pokazaliśmy niedawno na jubileuszowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Jest to laser diodowy, włoskiej  firmy EUFOTON.

Na czym polega kuracja tym laserem diodowym?

– Zaletą zabiegu Endolift wykonywanego laserem diodowym jest możliwość uzyskiwanie dwóch efektów podczas jednego zabiegu. Jednocześnie następuje redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i lifting skóry. Zabieg jest bardzo innowacyjny. To jest procedura zabiegowa, którą Włosi rozwijają intensywnie od kilku lat. Polega na wprowadzeniu śródskórnie cieniuteńkiego  światłowodu o grubości 200 albo 300  mikrometrów, który powoduje działanie ujędrniające. Obkurcza włókna kolagenowe i tam, gdzie jest to potrzebne może działać lipolityczne.  Energia jest specjalnie dozowana. Emisja światła laserowego jest tak dobrana, żeby nie spowodować  żadnych  poparzeń, ani uszkodzenia komórek nerwowych. To jest świetny zabieg do poprawy efektu wizualnego dolnej części twarzy. Pomaga w likwidacji  tzw. „chomików” czy drugiego podbródka, które zawsze są problematyczne. Rezultat  Endoliftu widać zaraz po zabiegu. Co więcej, ten efekt wzmaga się jeszcze przez kilka miesięcy po  jego wykonaniu. Wszystko za sprawą tworzącego się nowego kolagenu, który produkowany jest ze wzmożoną  siłą w miejscu poddanym zabiegowi.

– Jakie są jeszcze możliwości wykorzystania tego lasera?

– To urządzenie ma szerokie zastosowanie we wskazaniach typowo medycznych  m.in. przy wykonywaniu zabiegów ginekologicznych oraz w ginekologii estetycznej.  Wykorzystywane jest   również  we flebologii, czy proktologii. Trwają  kolejne próby nad wykorzystaniem potencjału tego lasera także w innych dziedzinach medycyny. Na razie służy głównie lekarzom w dermatologii klinicznej i estetycznej.

– Dużo jest już tych urządzeń na polskim rynku?

–  Jeszcze niewiele, ale zainteresowanie tym laserem diodowym na kongresie było bardzo duże. Trochę nawet przerastało moje oczekiwania. Najbardziej mnie cieszą opinie ekspertów, którzy dystrybuują  inne technologie laserowe i ze szczególnym uznaniem wypowiadali się o tym uprzędzeniu.  To jest zupełnie nowa procedura medyczna, której do tej pory nikt jeszcze w takiej formie nie zaproponował. Do wykonywania zabiegów nie trzeba stosować znieczulenia, a zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Beauty Derm Aesthetic od końca grudnia 2018 r jest oficjalnym dystrybutorem firmy EUFOTON i jesteśmy ich wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski. Dystrybucja tego lasera już się rozpoczęła i zamówienia wpływają do naszej firmy. Technologia jest komfortowa i bardzo bezpieczna, a jak podkreślają włoscy specjaliści  jest też najbezpieczniejszym, nie chirurgicznym  liftingiem twarzy. Jestem przekonany, że lekarze i pacjenci szybko docenia jego niezwykłe zalety w przywracaniu zdrowia i urody.

 Artur Pindel, prezes Beauty Derm Aesthetic udzielił wywiadu Jolancie Czudak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here