Śledczy sprawdzają grafenową spółkę

1564

W Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Według „Rzeczpospolitej” warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości – pisze w czwartek dziennik.

Stało się to dwa dni po ujawnieniu przez „Rzeczpospolitą”, że próby uruchomienia przez firmę produkcji tego supermateriału na szerszą skalę zakończyły się fiaskiem. Spółka wystawiła urządzenia na sprzedaż, a właściciele stracili wiarę w sens jej dalszego istnienia. Okazuje się też, że istnieją wątpliwości, czy spółka była dobrze zarządzana. Jak ustaliła „Rz”, grafenowej firmie usługi doradcze w zakresie sprzedaży świadczyła… Polska Grupa Uzdrowisk – czytamy w artykule.

Jak dowiedziała się „Rz”, zarząd Nano Carbon w czerwcu 2018 r. złożył zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach w działalności firmy w poprzednich latach.

Od lipca śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura. Śledczy badają, czy w latach 2013-2018 w spółce mogło dojść do nadużyć udzielonych uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi poprzez zawieranie niekorzystnych umów i podejmowanie decyzji dotyczących działalności firmy – informuje gazeta.

Wnp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here