Smart Mirror – kompleksowa analiza skóry twarzy u pacjentów

2730

W terapii kosmetologicznej właściwa diagnostyka skóry twarzy ma podstawowe znaczenie w poprawie  jej kondycji i wyglądu. Smart Mirror jest najbardziej inteligentnym analizatorem, który to umożliwia. Dokonuje komputerowej oceny wszystkich parametrów skóry. Diagnostyczne urządzenie pomaga specjalistom z dziedziny medycyny estetycznej, kosmetologii i dermatologii w doborze indywidualnych zabiegów dla każdego pacjenta. Od niedawna taką analizą poprzedzane są zabiegi wykonywane w Klinice Medycyny Estetycznej dr Barbary Pardy-Głomskiej.  

Smart Mirror analizuje stan skóry twarzy pod kątem głębokości zmarszczek, wielkości porów, przebarwień i plamek, cieni pod oczami, a także jakości cery. Zapewnia kompleksową ocenę jej tekstury, jędrności i kolorytu. W zależności od  uzyskanych wyników proponuje produkty, które mogą pomóc w pozbyciu się problemów.

 – Na polskim rynku medycyny estetycznej  amerykańskie urządzenie diagnostyczne Smart Mirror jest dostępne mniej więcej od roku – informuje Joanna Sidyk przedstawiciel firmy Estethic Medical Innovation. – Korzystają z niego najlepsze gabinety medycyny estetycznej, w tym m.in. klinika dr Barbary Pardy-Głomskiej. Precyzyjna analiza skóry twarzy zeskanowanej w trójwymiarowej technologii  wykonywana przez to inteligentne urządzenie diagnostyczne jest ogromnym wsparciem dla lekarza, ponieważ stanowi podstawę do planowania ściśle określonych zabiegów dla pacjenta. „Gołym okiem” nie wszystko można dostrzec, natomiast analizator wskaże dokładnie problemy ze skórą na twarzy.

Każdy nowy pacjent pojawiający się w klinice medycyny estetycznej lub u kosmetologa powinien przejść taką analizę. Urządzenie wykonuje  trzy rodzaje zdjęć twarzy  za pomocą światła podczerwonego, białego widzialnego i ultrafioletu, które pozwalają na zbadanie różnych głębokości skóry. Analizowanych jest 10 parametrów, od czystości skóry, przez ilość zmarszczek, kolagenu, gęstość i nawilżenie, stan pigmentacji, nieprawidłowe unaczynienie, a także uszkodzenia posłoneczne .

– Liczba dostępnych na rynku zabiegów medycyny estetycznej i kosmetyków jest ogromna, dlatego aby dobrać odpowiednie preparaty i zabiegi dla pacjenta potrzebujemy zajrzeć głębiej w jego skórę – tłumaczy dr Barbara Parda-Głomska. – Dzięki temu można ustalić właściwą kolejność i zakres terapii. Każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na poszczególne zabiegi, dlatego warto śledzić i rejestrować rezultaty za pomocą tego inteligentnego urządzenia. Ułatwia to znacznie dobór takich procedur medycznych i kosmetycznych, które są najlepsze z punktu widzenia kondycji skóry.

Analizator wyłapuje wszystko. U pacjentki w dojrzałym wieku, badanej tym urządzeniem w Klinice Medycyny Estetycznej dr Barbary Pardy-Głomskiej zdiagnozował szczegółowo wszystkie problemy skórne oraz wskazał metodę ich rozwiązania przy zastosowaniu odpowiednich terapii i kosmetyków.  Jest to szeroka gama kosmeceutyków, których formuły opierają się na sprawdzonych dermatologicznie substancjach aktywnych takich jak: kwas askorbinowy (witamina C), kwas hialuronowy, kolagen i ceramidy.  Wysokie stężenie składników stymuluje procesy regeneracyjne skóry. Zwiększa jej odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz opóźnia  procesy starzenia.

 – W  naszym analizatorze Smart Mirror rekomendowane są wyłącznie kosmetyki szwajcarskiej firmy Be Ceuticals, natomiast każdy z gabinetów może wprowadzić sobie własne kosmetyki i zabiegi – wyjaśnia Joanna Sidyk. – System urządzenia diagnostycznego jest do tego dostosowany.

U diagnozowanej tym aparatem pacjentki w klinice dr Pardy – Głomskiej stwierdzone zostały problemy związane z zanieczyszczeniem skóry, dużą ilością rozszerzonych porów, niedoborem kolagenu w skórze, uszkodzeniami posłonecznymi i niewystarczającym nawilżeniem skóry. W bazie Smart Mirror znajduje się 3 mln profili. Uwzględniając kategorię wiekową urządzenie wytypowało 300 tys. podobnych stanów i porównało je z kondycją skóry badanej pacjentki. Na tej podstawie wytypowany został zestaw zabiegów i kosmetyków, które mają te problemy rozwiązać.

Postęp rekomendowanej terapii będzie monitorowany podczas kolejnych wizyt w klinice, ponieważ dane pacjentów są archiwizowane. To pozwala na weryfikowanie skuteczności zabiegów i stosowanych kosmetyków. Taki system śledzenia przy pomocy specjalistycznej aparatury pozwoli dokładnie zaobserwować  wszystkie zmiany powstające na skórze i dostosować odpowiedni sposób codziennej pielęgnacji u każdego z pacjentów.

Jolanta Czudak

Strona dr Barbary Pardy-Głomskiej: https://drparda.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here