Spotify pomoże artystom w czasie pandemii

1873

Platforma Spotify postanowiła wesprzeć artystów dotkniętych kryzysem finansowym związanym z pandemią koronawirusa.

Spotify to szwedzki serwis muzyki cyfrowej oferujący dostęp do utworów oraz podcastów. Usługa została założona w 2006 roku i jest dostępna w 79 krajach. Serwis prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki (m.in. listy znajomych czy rekomendacje). Wersja bezpłatna zawiera emitowane reklamy oraz nakazuje włączanie  piosenek z połączeniem internetowym. Wariant Premium obejmuje konta Individual, Duo, Rodzina oraz Student. Każde z nich oferuje muzykę bez reklam, odtwarzanie na żądanie oraz tryb offline. I kwartale 2019 roku z platformy streamingowej korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament.

Spotify ogłosiło, iż planuje połączyć siły z organizacjami MusiCares, PRS Foundation oraz Help Musicans i przekazać pokaźną sumę w celu pomocy artystom. Zostali oni zmuszeni przełożyć, bądź odwołać swoje występy. Nie od dziś wiemy, że to właśnie trasy koncertowe stanowią ich główne źródła zarobku.

Oprócz tego, pomoc będzie polegała na wpłacaniu przez fanów dobrowolnych kwot na stronę Spotify COVID-19 Music Relief. Następnie Spotify dołoży taką samą sumę, aż uzbiera się łączna kwota 10 milionów dolarów. Przekazane fundusze trafią do artystów z branży muzycznej na całym świecie. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem wybranych organizacji.

Spotify COVID-19 Music Relief to projekt, który został stworzony, żeby wesprzeć organizacje skupione na pomaganiu tym, którzy zostali dotknięci kryzysem. Spotify będzie wpłacać takie same stawki jak każdy ze słuchaczy, w formule „dollar for dollar”, aż uzbiera się 10 milionów dolarów – poinformowała platforma.

Autorką publikacji jest Aleksandra Piwowarczyk, studentka Wydziału Dziennikarstwa UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here